Spotkania autorskie

  /    /  Spotkania autorskie

W ramach 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego odbędą się aż cztery spotkania autorskie, podczas których dziennikarze i literaci przybliżą tematykę książek, zachęcą do dyskusji, zdradzą kulisy swojej pracy.

monika-rogozinska-lot-kolo-nagiej-damy

„Historia rozpoczęta trzęsieniem ziemi musi mieć dramatyczny przebieg” – czytamy w recenzji książki Moniki Rogozińskiej „Lot koło Nagiej Damy” (wyd. Bernardinum, 2016). Podczas spotkania Autorka wyjaśni genezę prowokacyjnego tytułu, ujawni swój stosunek do patriotycznych wartości, zaprezentuje znakomite zdjęcia swojego autorstwa.
Sobota, 3 grudnia, godz. 14.10-15.10, sala nr 8

nanga-parbat-snieg-klamstwa-i-gora-do-wyzwolenia

„Rok 2016 to rok Nanga Parbat”. Dominik Szczepański i Piotr Tomza wykazali się prawdziwie dziennikarską intuicją, towarzysząc polskim i międzynarodowym zespołom, które zdecydowały się atakować Nanga Parbat zimą, a potem w iście ekspresowym tempie spisali „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”. Jak się okazuje, historię piszą nie tylko zwycięzcy: dzięki dwójce reporterów poznajemy bliżej także tych śmiałków, którym nie udało się wejść na szczyt. O jakie „kłamstwa” chodzi? Ten i inne sekrety poznamy podczas spotkania autorskiego.
Sobota, 3 grudnia, godz. 16.50-17.50, sala nr 9

kukuczka_2016-620x763

Wydawałoby się, że o Jerzym Kukuczce powiedziano już wszystko za pomocą filmów, książek, prelekcji, albumów. Jak się jednak okazuje, postać wielkiego polskiego himalaisty wciąż inspiruje, zaś jego biografia nadal skrywa tajemnice i szczegóły warte poznania. O tym, dlaczego zdecydowali się podjąć ten – bynajmniej niewyeksploatowany – temat, opowiedzą Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, autorzy książki „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”.
Sobota, 3 grudnia, godz. 18.00-19.00, sala nr 9

magia_nart-okladki_opak-500x500

 

Historia narciarstwa tatrzańskiego to opowieść o zuchwałych pionierach, sprawnych mistrzach dwóch desek, miłośnikach białego szaleństwa. To także wzgląd w niezwykłą atmosferę górskich schronisk. Dlaczego warto sięgnąć po „Magię nart” – opowiedzą za pomocą niebanalnej prezentacji autorzy książki, Beata Słama i Wojciech Szatkowski.
Niedzila, 4 grudnia, godz. 14.55-15.55, sala nr 9