Marcin Świerc

/    /  Marcin Świerc

Marcin Świerc należy do ścisłej czołówki biegaczy górskich w Polsce. Jest wielokrotnym mistrzem kraju w biegach na różnych dystansach. Wielokrotnie plasował się także na czołowych pozycjach w imprezach biegowych poza granicami kraju – zarówno na długich dystansach, jak i ultra. Jest pierwszym Polakiem, który ukończył cykl Pucharu Świata Skyrunning Ultra, zajmując przy tym wysokie 4. miejsce.

Marcin Świerc triumfuje w biegu TDS podczas UTMB 2018 (fot. Jan Nyka)

W sierpniu tego roku spełnił swoje wielkie marzenie, wygrywając jeden z biegów słynnego Ultra Trail du Mont Blanc. Był najszybszy na 124 km trasie TDS® (Sur les Traces des Ducs de Savoie). Na mecie stanął po 13 godz. i 24 min morderczego biegu. To świetne osiągnięcie, wcześniej żadnemu z Polaków nie udało się ukończyć biegu rozgrywanego w ramach tych prestiżowych zawodów. Także w tym roku był drugi w Grossglockner Ultra Trail, na trasie KTT 50 uzyskał świetny czas 4 godz. 40 min i 51 sek.