Można już zgłaszać swoje propozycje do Konkursu Filmu Polskiego na 13. KFG!

Czas leci nieubłaganie… Pewnie większość z nas pamięta jeszcze galę 12. Krakowskiego Festiwalu Górskiego i laureatów najlepszych polskich i zagranicznych obrazów. Tymczasem pora zapowiedzieć kolejną odsłonę Konkursu Filmu Polskiego. 13. KFG startuje 4 grudnia!

Jakie filmy naszych rodzimych twórców zobaczymy na tegorocznym KFG? Czy będziemy oglądać dobre, oryginalne kino? Czy zaskoczy nas (wreszcie!) „nowa jakość”? Czy objawią się młode talenty reżyserskie? Czy może prym wieść będą uznani, nagradzani wcześniej reżyserzy? Listę tegorocznych nominowanych filmów poznamy pod koniec listopada br.

I Nagroda w Konkursie Filmu Polskiego KFG 2014 - "Halny. Morfologia tematu", w reżyserii Wojciecha Jachymiaka (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

I Nagroda w Konkursie Filmu Polskiego KFG 2014 – „Halny. Morfologia tematu”, w reżyserii Wojciecha Jachymiaka
(fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Tradycyjnie gorąco zachęcamy naszych filmowców, i amatorów i profesjonalistów, do nadsyłania swoich propozycji na Konkurs Filmu Polskiego i pochwalenia się swoimi realizacjami. Twórcy mają pełne pole do popisu w wyborze tematu – wspinaczka górska, skałkowa, turystyka, aktywności górskie etc. oraz wyborze „formy” – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, eksperymentalne etc. Filmy można nadsyłać do 13 listopada 2015 roku.

Uwaga: można zgłaszać jedynie filmy zrealizowane po 1 stycznia 2014 roku, jednocześnie czas projekcji nie powinien przekraczać 45 min.

Zgodnie z tradycją KFG, dla najlepszych filmowców czekają atrakcyjne nagrody – oprócz nagród głównych, również nagroda publiczności, specjalne wyróżnienia dla obrazu stricte wspinaczkowego oraz filmu o tematyce freeride’owej, no i oczywiście szansa zmierzenia się z produkcjami zagranicznymi (wybrane polskie produkcje wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowych – ten rozgrywany będzie na KFG już po raz szósty).

***

Nagrody dla polskich filmowców przyznawane są od 2004 roku. Wyjątek stanowiły dwie edycje 2006 i 2011, w których nagród nie wręczono. Laureatami pozostałych edycji były filmy:

 • 2004Na Krawędzi
  reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński
 • 2005Praszczur
  reż. Mirosław Dembiński
 • 2007Ścieżka góry
  reż. Marek Kłosowicz
 • 2008Annapurna na lekko
  reż. Dariusz Załuski
 • 2009The White House
  reż. Łukasz Gabryelski
 • 2010Co się wydarzyło na wyspie Pam
  reż. Eliza Kubarska
 • 2012Wyprawa na Mnicha
  reż. Maciej Stasiński
 • 2013Two on K2
  reż. Dariusz Załuski
 • 2014 – Halny. Morfologia tematu
  reż. Wojciech Jachymiak

Brunka

Ważne informacje:

Prosimy o ściągnięcie formularza zgłoszeniowego (w formacie doc) i po wypełnieniu przesłanie go na adres pt@wspinanie.pl. Zalecamy również, aby formularz wydrukować i po wypełnieniu i podpisaniu przesłać go wraz z filmem.

W terminie do 13 listopada 2015 należy nadesłać na adres Krakowskiego Festiwalu Górskiego płytę z filmem w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy. Film można również przesłać za pomocą transferu ftp, wetransfer etc.

O przyjęciu do selekcji decyduje data otrzymania filmu przez Biuro Organizacyjne Festiwalu.

O dopuszczeniu filmu do konkursu filmu polskiego decyduje komisja selekcyjna.

Informacja o zakwalifikowanych do konkursu filmach zostanie ogłoszona najpóźniej do 25 listopada 2015.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny 600 356 626.

Adres do wysyłki:
Navigator
Krakowski Festiwal Górski
ul. Rogatka 9/1
31-425 Kraków

Zachęcamy również do zapoznania się z regulaminem konkursów filmowych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: