Zapraszamy do zgłaszania filmów do Konkursu Filmu Polskiego na 13. Krakowskim Festiwalu Górskim

W dniach od 4 do 6 grudnia 2015 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się 13. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Tradycyjnie na festiwalu odbędą się dwa konkursy – Międzynarodowy Konkurs Filmowy o Grand Prix KFG i Konkurs Filmu Polskiego. Czeka nas więc prawdziwa uczta górskiego kinomana.

Martyna Wojciechowska i Grand Prix KFG 2014 (fot. Wojciech Lembryk)

Martyna Wojciechowska i Grand Prix KFG 2014 (fot. Wojciech Lembryk)

Jakie filmy naszych rodzimych twórców zobaczymy na tegorocznym KFG? Czy będziemy oglądać dobre, oryginalne kino? Czy zaskoczy nas „nowa jakość”? Czy objawią się młode talenty reżyserskie? Czy może prym wieść będą uznani, nagradzani wcześniej reżyserzy? Listę tegorocznych nominowanych filmów poznamy pod koniec listopada.

Tradycyjnie gorąco zachęcamy naszych filmowców – amatorów i profesjonalistów – do nadsyłania swoich propozycji na Konkurs Filmu Polskiego i pochwalenia się swoimi realizacjami. Twórcy mają pełne pole do popisu w wyborze tematu – wspinaczka górska, skałkowa, turystyka, aktywności górskie oraz w wyborze formy – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, eksperymentalne… Filmy można nadsyłać do 13 listopada 2015 roku.

Uwaga: można zgłaszać jedynie filmy zrealizowane po 1 stycznia 2014 roku, jednocześnie czas projekcji nie powinien przekraczać 45 minut.

Zgodnie z tradycją KFG, dla najlepszych filmowców czekają atrakcyjne nagrody – oprócz nagród głównych, również nagroda publiczności, specjalne wyróżnienia dla obrazu stricte wspinaczkowego oraz filmu o tematyce freeride’owej. Nie bez znaczenia jest również szansa zmierzenia się z produkcjami zagranicznymi – wybrane polskie obrazy wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowych.

Szczegółowe informacje o tym jak zgłosić swój film znajdują się na stronie kfg.pl.

***

Nagrody dla polskich filmowców przyznawane są od 2004 roku. Wyjątek stanowiły dwie edycje 2006 i 2011, w których nagród nie wręczono. Laureatami pozostałych edycji były filmy:

2004 – Na Krawędzi

reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński

2005 – Praszczur

reż. Mirosław Dembiński

2007 – Ścieżka góry

reż. Marek Kłosowicz

2008 – Annapurna na lekko

reż. Dariusz Załuski

2009 – The White House

reż. Łukasz Gabryelski

2010 – Co się wydarzyło na wyspie Pam

reż. Eliza Kubarska

2012 – Wyprawa na Mnicha

reż. Maciej Stasiński

2013 – Two on K2

reż. Dariusz Załuski

2014 – Halny. Morfologia tematu

reż. Wojciech Jachymiak

Dorota Dubicka/KFG

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: