Marmot Złotym Sponsorem 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

W dniach 2-4 grudnia br. odbędzie się 14. Krakowski Festiwal Górski. W czasie 3 festiwalowych dni miłośnicy świata gór spotkają się z wybitnymi alpinistami, wspinaczami i freeriderami. Dojdzie do licznych spotkań, warsztatów, pokazów filmowych, konkursów czy kiermaszu odzieży i sprzętu outdoorowego. Swoją obecność na festiwalu mocno zaznaczy amerykańska marka Marmot – Złoty Sponsor imprezy. Nie zabraknie również Aku i Tevy – obaj producenci zostali ogłoszeni Brązowymi Sponsorami.

kfg-2016-plakat

Krakowski Festiwal Górski to od lat obowiązkowa pozycja na mapie górskich wydarzeń – nie tylko w Polsce.  Dzięki obecności wybitnych postaci ze świata szeroko rozumianego outdooru oraz niezwykle bogatemu programowi,  festiwal cieszy się renomą również poza granicami kraju.

Marmot był również Złotym Sponsorem zeszłorocznej, 13. edycji KFG (fot. Adam Kokot / KFG)

Marmot był również Złotym Sponsorem zeszłorocznej, 13. edycji KFG (fot. Adam Kokot / KFG)

Co roku odwiedza go około 4000-5000 osób, pragnących spotkać się z innymi miłośnikami gór, i w ich towarzystwie spędzić 3 wyjątkowe dni na terenie Pawilonu Dydaktyczno-Sportowego na krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym.

Marmot był również Złotym Sponsorem poprzedniej edycji festiwalu (fot. Adam Kokot / KFG)

Marmot był również Złotym Sponsorem poprzedniej edycji festiwalu (fot. Adam Kokot / KFG)

W tegorocznej edycji zgromadzeni na festiwalu uczestnicy będę mieli okazję spotkać się ze  światową ikoną wspinaczki – Amerykanką Lynn Hill. Oprócz niej swoją obecnością festiwal zaszczycą takie postacie jak; Kanadyjczyk Marc-André Leclerc, Brytyjczyk Tim Emmett czy pochodzący z Kraju Basków Alex Txikon. Nie zabraknie również rodzimych gwiazd, choćby wybitnego narciarza wysokogórskiego Andrzeja Bargiela. Tylko w lipcu i sierpniu br. w spektakularny sposób zdobył on słynną Śnieżną Panterę.

Lynn Hill na ostatnim wyciągu "The Nose" (fot. John Bachar)

Lynn Hill na ostatnim wyciągu “The Nose” (fot. John Bachar)

Podobnie jak w latach poprzednich, niezwykle ważnymi i zarazem prestiżowymi pozycjami festiwalu będą 2 niezależne konkursy filmowe. W Międzynarodowym Konkursie Filmowym o nagrodę Grand Prix 14. KFG powalczą zagraniczni twórcy, natomiast Polski Konkurs Filmowy  kierowany będzie do twórców znad Wisły. Do drugiego z wymienionych wciąż można zgłaszać swoje propozycje – termin mija 14 listopada.

Publiczność festiwalowa (fot. Adam Kokot / KFG)

Publiczność festiwalowa (fot. Adam Kokot / KFG)

Nie zabraknie flagowej pozycji festiwalu – niezwykle widowiskowego konkursu podciągania na jednej ręce, czyli „Szmaty za szmatę”. Cały czas można zgłaszać się do niego poprzez kontakt z firmą Raven – wyłącznym dystrybutorem Marmota na Polskę. Dla trójki laureatów producent  tradycyjnie przewidział vouchery na zakup wysokiej jakości odzieży i sprzętu. Kto w tym roku okaże się najsilniejszym człowiekiem w Polsce…? Chętni do tego zaszczytnego miana wciąż poszukiwani!

marmot_logo-new2

Marmot – Złoty Sponsor 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

Z innych atrakcji na uczestników festiwalu czekają zawody KFG Krak’em All, z finałem w Centrali Ruchu Avatar czy prowadzone przez TOPR warsztaty „Bezpieczeństwo w górach”. Tradycyjnie nie zabraknie kiermaszu sprzętu outdoorowego, na którym będzie można nabyć specjalistyczną odzież, sprzęt i obuwie.

Ramowy program 14. KFG można sprawdzić na www.kfg.pl.

Informacja prasowa Raven