Zgłoszenia do Konkursu Filmu Polskiego na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim zostały otwarte

Tradycyjnie w pierwszy weekend grudnia odbędzie się największy w Polsce festiwal poświęcony kulturze i aktywnościom górskim, czyli Krakowski Festiwal Górski. KFG to także szansa dla filmowców na zaprezentowanie swoich dzieł – zgłoszenia do festiwalowego Konkursu Filmu Polskiego zostały otwarte.

15. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia 2017 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Podczas festiwalu odbędą się dwa konkursy – Międzynarodowy Konkurs Filmowy o Grand Prix KFG oraz Konkurs Filmu Polskiego. Czeka nas więc prawdziwa uczta górskiego kinomana.

Grand Prix KFG 2016 (fot. Adam Kokot/KFG)

Konkurs Filmu Polskiego otwarty jest zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Do konkursu mogą zostać zgłoszone filmy autorstwa polskich filmowców, zrealizowane po 1 stycznia 2016 roku. Twórcy mają pełne pole do popisu w wyborze tematu – wspinaczka górska, skałkowa, turystyka, narty, górskie bieganie oraz w wyborze formy – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, eksperymentalne. Obrazy można zgłaszać do 5 listopada 2017 roku. Informacja o zakwalifikowanych do konkursu filmach zostanie ogłoszona najpóźniej do 17 listopada.

Na najlepszych filmowców czekają atrakcyjne nagrody, nagroda publiczności, specjalne wyróżnienia, a także szansa zmierzenia się z produkcjami zagranicznymi – wybrane polskie produkcje wezmą udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Filmowym.

Szczegółowe informacje o tym jak zgłosić swój film znajdują się na stronie www.kfg.pl w zakładce Filmy. Zapraszamy do udziału w konkursie!

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: