Piotr Pustelnik

Wydawnictwo Literackie wydało w tym roku autobiografię naszego himalaisty Piotra Pustelnika napisana wspólnie z Piotrem Trybalskim“Ja, pustelnik”.

Piotr Pustelnik jako dwudziesty wspinacz w historii, a trzeci Polak, zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Jest postacią znana i lubiana postać nie tylko w środowisku wspinaczkowym. W 2010 roku wejściem na Annapurnę zakończył jako trzeci Polak swoją 20-letnią przygodę z Koroną Himalajów. Kilkukrotnie był prezesem Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi, od 2016 roku jest prezesem Polskiego Związku Alpinizmu. Laureat nagród m.in. Explorera (2007),  Super Kolosa (2011).

Jego górskie i osobiste wspomnienia spisał Piotr Trybalski (dziennikarz, fotgraf, autor książek podróżniczo-fotograficznych). W zapowiedzi autobiograficznej “Ja, pustelnik” możemy przeczytać:

Ta książka jest jak najlepsza powieść przygodowa. Dużo w niej zwrotów akcji, przypadkowych, a jak się później okaże przełomowych wydarzeń, radości, smutku, potyczek z przeznaczeniem i balansowania na granicy życia i śmierci.

A w jednej z recenzji:

(…) Oto chyba po raz pierwszy przeczytać możemy o tym, co kryje się pod triumfalno-przygodowo-heroiczną himalajską narracją. Piotr z odważną szczerością opowiada o tym, do czego doprowadziła go pasja-obsesja zdobycia Korony Himalajów, jak bolesną cenę za sukces zapłacili on i jego rodzina.

Spotkanie z Piotrem Pustelnikiem poprowadzi Ilona Łęcka – 2 grudnia, godz. 19:10, sala nr 9.