12. Krakowski Festiwal Górski – zapraszamy do zgłaszania filmów do Konkursu Filmu Polskiego!

W dniach od 5 do 7 grudnia 2014 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się 12. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. A jeśli KFG to również uczta górskiego kinomana. Tradycyjnie na festiwalu odbędą się dwa konkursy – Międzynarodowy Konkurs Filmowy (już po raz piąty) o Grand Prix KFG i Konkurs Filmu Polskiego.

Już teraz gorąco zachęcamy naszych filmowców (amatorów i profesjonalistów) do nadsyłania swoich propozycji na Konkurs Filmu Polskiego. Twórcy mają pełne pole do popisu w wyborze tematu – wspinaczka górska, skałkowa, turystyka, aktywności górskie oraz wyborze „formy” – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, eksperymentalne, etc.

gala-kfg-2013-statuetka

Uwaga: można zgłaszać jedynie filmy zrealizowane po 1 stycznia 2013 roku, jednocześnie czas projekcji nie powinien przekraczać 45 min.

Najlepszych filmowców czekają atrakcyjne nagrody – oprócz nagród głównych, również nagroda publiczności, specjalne wyróżnienia dla obrazu stricte wspinaczkowego oraz filmu o tematyce freeride’owej. Wyróżnieniem jest także szansa zmierzenia się z produkcjami zagranicznymi (wybrane polskie produkcje wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowych).

Filmy można przesyłać do 14 listopada 2014 roku.*

Nagrody dla polskich filmowców przyznawane są od 2004 roku. Wyjątek stanowiły dwie edycje 2006 i 2011, w których nagród nie wręczono. Laureatami pozostałych edycji były filmy:

 • 2004Na Krawędzi
  reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński
 • 2005Praszczur
  reż. Mirosław Dembiński
 • 2007Ścieżka góry
  reż. Marek Kłosowicz
 • 2008Annapurna na lekko
  reż. Dariusz Załuski
 • 2009The White House
  reż. Łukasz Gabryelski
 • 2010Co się wydarzyło na wyspie Pam
  reż. Eliza Kubarska
 • 2012Wyprawa na Mnicha
  reż. Maciej Stasiński
 • 2013Two on K2
  reż. Dariusz Załuski

Dorota Dubicka/KFG

* Prosimy o ściągnięcie formularza zgłoszeniowego (w formacie doc) i po wypełnieniu przesłanie go na adres pt@wspinanie.pl. Zalecamy również, aby formularz wydrukować i po wypełnieniu oraz podpisaniu przesłać go wraz z filmem.

W terminie tym należy nadesłać na adres Krakowskiego Festiwalu Górskiego płytę z filmem w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy. O przyjęciu do selekcji decyduje data otrzymania filmu przez Biuro Organizacyjne Festiwalu.

Adres do wysyłki:
Navigator
Krakowski Festiwal Górski
ul. Grzegórzecka 69/13
31-559 Kraków

Pozostałe informacje oraz regulamin Konkursu dostępne są na stronie kfg.pl w zakładce „Konkursy filmowe”.