Konkurs Filmu Polskiego 15. KFG – otwieramy listy zgłoszeniowe!

  /  15. Krakowski Festiwal Górski   /  Konkurs Filmu Polskiego 15. KFG – otwieramy listy zgłoszeniowe!

Konkurs Filmu Polskiego 15. KFG – otwieramy listy zgłoszeniowe!

Pierwszy Konkurs Filmu Polskiego, w ramach Krakowskiego Festiwalu Górskiego (w tym roku w dniach 1-3 grudnia), odbył się w 2004 roku. Od tego czasu z każdą edycją śledzimy poziomo polskiego (górskiego) rzemiosła filmowego. Bywało różnie, dwukrotnie głównej nagrody nie przyznano (2006, 2011). Laureatem ostatniego konkursu KFG 2016 został Alpine Wall Tour w reżyserii Wojtka Kozakiewicza – jury doceniło „umiejętne połączenie warsztatu filmowego z osiągnięciem sportowym”.

Wojtek Kozakiewicz cieszy się z wygranej w Konkursie Filmu Polskiego (fot. Adam Kokot / KFG)

Czym nas zaskoczy polski film górski w tym roku? Oj chciałoby się zobaczyć obraz nieschematyczny, oryginalny, sprawnie zrealizowany. A przy tym po prostu ciekawy. Nasi filmowcy mają okazję się takim pochwalić i pokazać go ogromnej publiczności. Niniejszym otwieramy listy zgłoszeniowe Konkursu Filmu Polskiego 15. KFG!

Twórcy już tradycyjnie mają pełne pole do popisu. Do wyboru szeroki wachlarz kategorii (od dokumentu, poprzez fabułę, skończywszy na produkcjach eksperymentalnych) i tematyki (poza wspinaniem, aktywności związane z górami, przyrodą etc.). Tylko od autora zależy, jakich użyje środków wyrazu i w jakiej formie zaprezentuje swoje „dzieło”.

O czym należy wiedzieć:

  • zgłaszane mogą być filmy tylko autorstwa polskich filmowców, zrealizowane po 1 stycznia 2016,
  • czas filmu nie powinien przekraczać 45 minut,
  • termin nadsyłania filmów upływa 5 listopada 2017 roku,
  • nie będą przyjmowane filmy wysyłane na nośnikach typu CD i DVD,
  • w wyżej wymienionym terminie należy nadesłać na adres: pt@wspinanie.pl link do ściągnięcia filmu (wetransfer, dysk Google etc.) w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy.

Formularz zgłoszeniowy (w formacie doc) należy wydrukować, podpisać i przesłać go w formie skanu (pdf, jpg).

Regulamin konkursów zgłoszeniowych.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!