Filmowcy – czekamy na Wasze filmy!

  /  18. Krakowski Festiwal Górski   /  Filmowcy – czekamy na Wasze filmy!

Filmowcy – czekamy na Wasze filmy!

Za nami festiwal w Zakopanem, niebawem rozpocznie się wielka impreza w Lądku Zdroju, a my już teraz zapraszamy na 18. Krakowski Festiwal Górski (12-13 grudnia). Czas pandemii wyznacza wiele ograniczeń, dlatego już teraz wiemy, że nie będzie nam dane zorganizować KFG w pełnym, otwartym zakresie – całość odbędzie się w formule online. Zapraszamy filmowców do zgłaszania swoich filmów!

Zgodnie z utartą tradycją na KFG przeprowadzone zostaną dwa konkursy – polski i międzynarodowy. W ubiegłym roku najlepszym filmem KFG ogłoszono „Ostatnią Górę” Darka Załuskiego. Film otrzymał główną nagrodę w polskim.

Więcej o nagrodzonych filmach 17. KFG TUTAJ.

A jakie filmy będziemy mieli przyjemność oglądać podczas tegorocznego KFG? Mamy nadzieję, że wśród nich znajdą się także polskie i światowe premiery! Listy zgłoszeniowe zostały otwarte. Zapraszamy twórców do przesyłania swoich najnowszych produkcji. Przypominamy również, że zgłoszenia polskich filmów są bezpłatne. Dla zagranicznych twórców już w sierpniu uruchomiliśmy zgłoszenia na platformie Filmfreeway.com.

W związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii filmy zostaną udostępnione również na platformie online (dostęp będzie ograniczony tylko dla uczestników festiwalu).

Twórcy – i ci profesjonalni i ci nieco mniej – mają pełne pole do popisu. Do wyboru szeroki wachlarz kategorii (od dokumentu, poprzez fabułę, skończywszy na produkcjach eksperymentalnych) i tematyki (poza wspinaniem, wszelkie aktywności związane z górami, przyrodą etc.). Poniżej warunki, jakie zgłaszający muszą spełnić.

Polski Konkurs Filmowy

  • Do konkursu mogą zostać zgłoszone filmy autorstwa polskich filmowców, zrealizowane po 1 stycznia 2019 roku.
  • Należy ściągnąć i wypełnić formularza zgłoszeniowy (w formacie doc). Zalecamy również, aby formularz wydrukować, podpisać i przesłać go w formie skanu (pdf, jpg).
  • Termin nadsyłania filmów upływa 15 października 2020 roku. W tym terminie należy nadesłać na adres:pt@wspinanie.pl link do ściągnięcia filmu (wetransfer, dysk Google etc.) w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy (jw.).
  • Uwaga! filmy wysłane na nośnikach typu CD i DVD nie będą przyjmowane.
  • Informacja o zakwalifikowanych filmach zostanie ogłoszona najpóźniej 11 listopada 2020 roku.

Regulamin konkursów filmowych jest dostępny na stronie www.kfg.pl.