Rozkład jazdy na górski weekend z KFG+ (12-13 grudnia)

  /  18. Krakowski Festiwal Górski   /  Rozkład jazdy na górski weekend z KFG+ (12-13 grudnia)

Rozkład jazdy na górski weekend z KFG+ (12-13 grudnia)

To już w najbliższy weekend! Zapraszamy wszystkich wspinaczy, alpinistów i miłośników gór na transmisję na żywo ze studia w Krakowie.

***

Sobota – studio live KFG+

Sobota 12 grudnia to pierwszy z dwóch dni weekendu pełnego górskich emocji. Krakowski Festiwal Górski nadaje na żywo ze studia w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Transmisja rozpocznie się o 12:00. Naszpikowany atrakcjami program potrwa do 22:30, zapewniając rozrywkę, obok której żaden człowiek gór nie może przejść obojętnie. Oto kilka najciekawszych wydarzeń dnia.

Prelekcja “Odyssey na Eigerze” to wspinaczkowe wspomnienia pary wybitnych wspinaczy, Barbary Zangerl i Jacopo Larchera. Wspinacze opowiedzą o swoich przygodach na jednej z najsłynniejszych ścian alpejskich i nie tylko. Prelekcja z polskimi napisami rozpocznie się o godzinie 13:10. O 14:00 z alpinistami porozmawia Adam Pustelnik.

Z Piotrem Trybalskim o jego biografii Andrzeja Zawady porozmawia Bartek Dobroch. Wspinanie sportowe w 2020 r. postara się podsumować wybitne trio: Andrzej Mecherzyński-Wiktor, Adam Pustelnik, Łukasz Dudek. Jedną z większych atrakcji popołudnia będzie z pewnością fragment wywiadu z Alexem Megosem, zaplanowany na 16:45 (całość rozmowy na platformie on-line). Edu Marin “Valhalla i nie tylko”  to kolejny gorący punkt programu, o przejściu największego dachu świata z wybitnym Katalończykiem porozmawia Adam Pustelnik. Wieczór rozkręci się na dobre podczas prelekcji Oli Taistry i późniejszej rozmowy o tatrzańskich solówkach i łańcuchówkach z Grzegorzem Foltą i Kacprem Tekielim.

Ważny moment dla festiwalowej publiczności i polskiego środowiska wspinaczkowego to uroczyste wręczenie nagrody Kraków Mountain Award 2020 – godzina 19:55.

Wieczór zakończy prelekcja i spotkanie on-line (Q&A dla widzów) z legendarnym Stevem Swensonem.

Niedziela – studio live KFG+

Drugi dzień festiwalu w internetowej formule będzie pełen górskich emocji. W niedzielę 13 grudnia transmisja rozpocznie się już o godzinie 10:00. I tego dnia każdy miłośnik gór znajdzie coś dla siebie, jest jednak kilka punktów programu, których nie można przegapić.

Jednym z pierwszych mocno wspinaczkowych akcentów tego dnia będzie z pewnością rozmowa z Stephanem Siegristem, Rogerem Schaelim, w której Piotr Turkot zapyta alpinistów nie tylko o ich wspinaczkowe wyczyny, ale również o dwie różne drogi życiowe, jakie obrali. Na platformie możecie zobaczyć film o wspinaczach pt. “Lifeline. The story of 2 friends”.

Tego dnia w festiwalowym programie nie brakuje kultury górskiej. “O tatrzańskich nazwach, tatrzańskiej turystyce i tatrzańskiej literaturze” z Agnieszką Jurczyńską-Kłosok rozmawiać będzie Beata Słama, z Elizą Kubarską porozmawiamy o “Ścianie Cieni”, spotkanie autorskie z Beatą Sabałą-Zielińską “Pięć stawów. Dom bez adresu” poprowadzi llona Łęcka.

O 13:30 jeden z głównych punktów programu – rozmowa z Andrzejem Bargielem oraz Sławomirem Batyrą, reżyserem  “K2. Pierwszy zjazd”. O kolejnych górskich przygodach opowiedzą Filip Babicz, Jakub Brzosko i Marcin Kotelnicki (film “Opętany”) i Benjamin Billet. Popołudniu Marcin Jamkowski spotka się z twórcami i bohaterami filmu “Godspeed. Los Polacos”, aby przybliżyć widzom tę wyjątkową historię i kulisy powstawania filmu.

Ostatnim punktem programu 18. Krakowskiego Festiwalu Górskiego będzie tradycyjnie ceremonia wręczenia nagród filmowych, która rozpocznie się o godzinie 17:30. Poznamy wtedy filmy nagrodzone przez Jury w konkursach polskim i międzynarodowym. Wszystkie filmy KFG (z dwoma wyjątkami – w zależności od karnetu) będą dostępne do 31 grudnia.

Zapraszamy!

***

Szczegółowy program ->

Karnety ->