Nagroda Publiczności 18. KFG dla filmu „K2. Pierwszy zjazd”

  /  18. Krakowski Festiwal Górski   /  Nagroda Publiczności 18. KFG dla filmu „K2. Pierwszy zjazd”

Nagroda Publiczności 18. KFG dla filmu „K2. Pierwszy zjazd”

Jest! Miło nam ogłosić jeszcze jeden werdykt filmowy 18. Krakowskiego Festiwalu Górskiego, czyli Nagrodę Publiczności. Dopiero teraz, bo festiwalowe filmy mogliście oglądać przez cały grudzień! Najwięcej głosów oddaliście na „K2. Pierwszy zjazd” w reżyserii Sławomira Batyry.

***

Podczas minionego KFG w ramach konkursów polskiego i międzynarodowego pokazaliśmy aż 45 filmów (dużo!), mieliście więc z czego wybierać. Podobnie jak konkursowe jury (w składzie: Dariusz Załuski, Robert Sowa, Stanisław Berbeka) najwyżej oceniliście „K2. Pierwszy zjazd” Sławomira Batyry, dokumentujący fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela – zjazd na nartach z drugiego co do wysokości szczytu Ziemi. Obraz ten otrzymał także Grand Prix festiwalu. To przygotowana z rozmachem produkcja Red Bull Media House, którą można oglądać cały czas na stronach Red Bulla.

Fundatorem Nagrody Publiczności jest 5+ Szkoła Górska.

Reżyser nagrał dla Was specjalne podziękowanie:

Do gustu przypadły Wam również inne filmy. Sporo punktów zebrały (w kolejności od największej liczby głosów): ”Selma”, „Valhalla”, „Godspeed”, „Roman_Ficek”,  „Everest –  The Hard Way”, „Sciana Cieni”,  „Free as Can Be”, „Trzy sztuki” i „Opętany”.

Dziękujemy za liczny udział w głosowaniu i ciekawe komentarze! Jesteśmy także wdzięczni za miłe słowa odnośnie samego festiwalu, który – przypomnijmy – odbył się po raz pierwszy w formule online.

Organizatorzy 18. KFG:

Cieszymy się, że festiwal w takiej formule Wam się podobał. Dziękujemy również za uwagi – większość była trafiona, będziemy je oczywiście uwzględniać przy organizacji KFG 2021, który odbędzie się w formule hybrydowej. Doświadczenie formatu online jest fajne i na pewno wykorzystamy je przy organizacji tegorocznej edycji. To oznacza, że festiwalowe materiały będą dostępne również w takiej – online’owej – formie.

I na koniec niespodzianka – czyli to, co lubimy najbardziej. Prezenty. Wśród tych, którzy oddali swój głos na Nagrodę Publiczności rozlosowaliśmy:

  • lekką kurtkę puchową Inverse (Cumulus – model męski lub damski),
  • 5 butelek Hydro Flask,
  • 5 oficjalnych koszulek 18. Krakowskiego Festiwalu Górskiego,
  • 5 stylowych toreb od PZU.

O wynikach losowania szczęśliwcy zostaną poinformowani emailem.

Do zobaczenia i usłyszenia na 19. Krakowskim Festiwalu Górskim!

18 lat minęło... jak jeden dzień (fot. Adam Kokot / KFG)
18 lat minęło… jak jeden dzień (fot. Adam Kokot / KFG)