Artur „Guma” Pierzchniak to z uwagi na pewne wydarzenie z przeszłości, człowiek-legenda. Znany i ceniony w środowisku wspinaczy i miłośników gór. Po drogach, które ubezpiecza jako ekiper, nikt nie boi się wspinać. Człowiek, dla którego skał są czymś więcej niż tylko materią nieożywioną, a góry to miejsce spotkania z Bogiem i samym sobą – trwają od tysiącleci, wyrastają z ziemi i dotykają nieba, więc należy im się szacunek.


Reżyseria: Agnieszka Korycka-Sobotka

Reżyserka, tłumaczka, twórczyni podcastu „Rozmowy Głębokie”, „Rosyjski Kinemo” (Radio Klang) oraz bloga „Podróżowanie Głębokie”. Trenerka tańca i języka ruchu w nurcie Laban/Bartenieff (LBMS), absolwentka filologii rosyjskiej oraz kulturoznawstwa w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jej główne zainteresowania filmowe skupiają się na kinematografii rosyjskiej, a w szczególności na kinie autorskim Aleksandra Sokurowa. Autorka średniometrażowych filmów fabularnych prezentowanych na ogólnopolskich festiwalach filmowych. W 2019 roku otrzymała nagrodę za najlepszą reżyserię filmową na Festiwalu 48 HFP.

Produkcja: Damian Bartoszek

Fotograf, twórca video, kawosz. Fotograf biznesowy z bogatym portfolio znanych osób z polskiego świata biznesu. Twórca video dla znanych Twórców YT’bowych. Uczestnik licznych festiwali oraz warsztatów filmu dokumentalnego.
Montaż: Krzysztof Ochman
Na co dzień związany z Neuro Projekt, w którym odpowiada za strategię, komunikację i strefę wizualną. Odkrywa siebie przez proces twórczy. Prowadzi podcast „Alternatywa”, w którym mierzy się z tematem tworzenia, rozwoju i realizacji. Lubi rozmawiać, szukać, poznawać i ubogacać życie. Uważa, że każdy powinien szukać swojej drogi do spełnienia, ponieważ, gdy ludzie tego nie robią, marnują swój potencjał. Tym samym czynią świat mniej szczęśliwym miejscem.
Reżyseria:

Agnieszka Korycka-Sobotka

Produkcja:

Damian Bartoszek

Rok produkcji:

2020

Czas:

20:00