Pamiętacie „Climbing Blind”? Jego bohaterem był niewidomy wspinacz Jesse Dufton, który z pomocą partnerki Molly wspiął się na ikoniczną iglicę Old Man of Hoy. Od tamtego wydarzenia minęło kilka lat, a Jesse nadal realizuje się we wspinaniu. W tym sezonie postanowił zaatakować w stylu OS drogę E3, jego wybór padł na „El Matador” na Devil’s Tower w Wyoming. „Climbing Blind II” to inspirujący dokument o sile ducha i wytrwałości.