Panel freeride – Pure Powder

  /    /  Panel freeride – Pure Powder

Freeride na 10. Krakowskim Festiwalu Górskim

—————-

Pure-Powder – Panel Freeride X KFG, niedziela, 9 grudnia, Sala nr 9, II piętro, wstęp bezpłatny

10:00-10:15
Inauguracja

10:15-11:30 Tatry na legalu – strefy skialpinistyczne oraz freerideowe na Słowacji
W słowackich Tatrach wytyczone są łącznie dwadzieścia trzy strefy, gdzie można korzystać z uroków freeridu.
Każda oferuje nico inny teren i atrakcje. Opowiemy wam gdzie jeździć i na co sobie można tam pozwolić.

11:45 -13:00
Dobre podejście – wiązania do podchodzenia, splitboard, rakiety, foki
Jazda z dala od wyciągów przenosi freeride na zupełnie inny poziom.
Żeby go osiągnąć trzeba nie tylko popracować nad kondycją ale też wyposażyć się w odpowiedni sprzęt do podchodzenia.
Opowiemy o tym jakich wiązań mogą używać agresywnie jeżdżący narciarze oraz jakie sposoby na podchodzenie w głębokim śniegu mają snowboardziści.

13:15-14:00
Film „Breaking The Line”
Film produkcji uznanej wytwórni „Powderwhore” opowiada o narciarzach i snowboardzistach szukających ciekawych miejsc na swoje linie.

14:15-15:00
ABC BC – traperski poradnik dla freeridera Freeride w trudno dostępnych górach wiąże się z koniecznością radzenia sobie z prozaicznym problemem noclegu i jedzenia.
Opowiemy jak zorganizować bazę, z której dostępne są najlepsze linie w okolicy, jak zbudować przytulną jamę śnieżną i jak być sytym podczas wyprawy.

15:15-16:00
Japoński kataklizm – tu największe opady spotykają się z górami
Każdy kto choć raz widział w filmach o freeridzie Japonię myśli o wyjeździe do tego kraju, żeby móc skosztować jazdy w bezdennym puchu. Opowiemy jak zorganizować taki wyjazd, o jakiej porze można liczyć na najlepszy śnieg i jakie możliwości freeridowej jazdy daje nam Japonia.Prelekcje poprowadzą:

Jan Olszyński – Narciarz i snowboardzista a przede wszystkim freerider, Twórca portalu freeridowego Powder.pl oraz organizator Freeride Festiwalu

Mikołaj Kocot – Narciarz freerider, wielokrotny uczestnik zawodów freeridowych Jasna Adrenalin oraz jeden z niewielu Polaków biorących udział w międzynarodowym cyklu zawodów FWQ

Tomasz Dębiec – Pasjonat eksploracji gór na nartach i rowerze. Od kilku lat pisze artykuły na te tematy do branżowych pism. Jest współzałożycielem i redaktorem freeride-owego magazynu Pure (www.puremag.net), przeznaczonego zarówno dla narciarzy i snowboardzistów.

Maciek Leszczyński – Freerider, snowboardzista który w poszukiwaniu śniegu przemierzył świat od dzikiego zachodu po daleki wschód.

Kuba Radliński – Starszy instruktor ratownictwa górskiego GOPR, ratownik Grupy Podhalańskiej, udziela się w Służbie – Śniegowo-Lawinowej GOPR. Fanatyk śniegu i nart. Jeździ od połowy lat 70. Zakładał ślady w górę i w dół w Polsce, Alpach, Pirenejach i górach Skandynawii.

PARTNERZY PANELU

Pokaz filmów freeridowych, sobota, 8 grudnia, Sala nr 9, II piętro

17:00-18:10 „All I Can”
Wielokrotnie nagradzany film narciarski,
uznanej wytwórni Sherpas Cinema – zobacz trailer

18:30-19:20 „White Silk Road”
Film dokumentujący wyprawę australiskich freeriderów w jedno z najbardziej niedostępnych i niebezpiecznych miejsc świata – Afganistanu! – zobacz trailer

19:50-21:30 Polska premiera „Further”, bilety – 15 zł (kup bilet)
Druga cześć trylogii Jeremiego Jonesa, wyprodukowana przez Teton Gravity Research, Dołącz do Jeremiego w pokonywaniu niezjechanych dotąd linii w najbardziej niedostępnych miejscach – zobacz trailer