„Metanoia” pokaz specjalny

  /    /  „Metanoia” pokaz specjalny

Przed nami wielki filmowe wydarzenie, jakim bez wątpienia będzie premiera filmu „Metanoia”. Obraz autorstwa Jima Aikmana to fascynujący, powstający przez kilka lat, obraz opowiadający o życiu i wspinaniu legendarnego amerykańskiego alpinisty, Jeffa Lowe’a – jednego z najlepszych wspinaczy swojego pokolenia, autora ponad 1000 niesamowitych dróg na całym świecie.

Wspinacza, który przez 40 lat działalności zaznaczył swój ślad w górach całego świata. Jednym z takich wyjątkowych przejść jest Metanoia na północnej ścianie Eigeru – droga, która zmieniła jego sposób myślenia, na której doświadczył duchowej transformacji, trwającej do dziś dnia. Ten film to inspirująca opowieść o wspinaczkowej drodze Lowe’a , niezwykle kreatywnej, o wkładzie, jaki wniósł do współczesnego wspinania. To jednocześnie film o przemijaniu – schodzeniu z samego szczytu i zetknięciu się z własną śmiertelnością. 10 lat temu u Lowe’a zdiagnozowano śmiertelną chorobę neurologiczną.

Narratorem filmu jest Jon Krakauer. Obok Jeffa Lowe’a w filmie występują między innymi Catherine Destivelle, Ueli Steck, Conrad Anker, Michael Kennedy, Jim Donini, George Lowe i Josh Wharton. Metanoia miała swoją premierę w listopadzie na Banff Mountain Festival. Niedługo później, na festiwalu w Kendal, obraz otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu górskiego.

Jeff Lowe (fot. Tom Frost)

Jeff Lowe (fot. Tom Frost)

Teraz będziecie mogli zobaczyć film w Krakowie! Zapraszamy na pokaz w sobotę o godz. 17.10 (główna sala festiwalowa).