„Jest tu w Krakowie rzecz jedna, której próżno szukać gdziekolwiek indziej, mało powiedzieć niepowtarzalna. Unikatowa!” – pisał Andrzej Mecherzyński-Wiktor o Mistrzostwach Polski w boulderingu rozgrywanych podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Trudno się z tym nie zgodzić. W tym roku impreza rangi mistrzowskiej odbędzie się na KFG już po raz piąty. Będzie to jednocześnie zwieńczenie całego cyklu Pucharu Polski 2014 – przed nami edycja nr 4.

Na publiczość w Krakowie można liczyć (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Na publiczność w Krakowie zawsze można liczyć (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Podobnie jak rok temu Mistrzostwa potrwają dwa dni i będą miały dwie odsłony. Pierwsza w sobotę 6 grudnia – w Centrum Wspinaczkowym Avatar rozegrane zostaną eliminacje i półfinały, druga w niedzielę 7 grudnia – najlepsze szóstki powalczą o medale już na głównej hali Uniwersytetu Ekonomicznego.

Tytułów z ubiegłego roku bronić będą Agata Wiśniewska (Agata ma najwyraźniej patent na wygrywanie w Krakowie, bo po złoto sięgała tu dwa razy z rzędu w 2012 i 2013 roku) i Aleksander Romanowski. Najlepiej w tym sezonie, obok Agaty, wypadali w Pucharze Polski: Sylwia Buczek, która wygrała w Zakopanem i Warszawie, wśród mężczyzn każda z tegorocznych pucharowych odsłon należała do innego zawodnika – kolejno zwyciężali Olo Romanowski (Jaworzno), Kamil Ferenc (Zakopane), Kuba Jodłowski (Warszawa). Ale też nie każdy z czołówki startował w każdych zawodach, niektórzy decydowali się zmianę ról z zawodnika na routesettera, choćby Mechanior w Warszawie czy Olo w Zakopanem.

...ale to Olo Romanowski zostaje Mistrzem Polski 2013 (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Olo Romanowski – Mistrz Polski 2013 (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Do Krakowa wraca w tym roku sprawdzony team routesetterski, przed którym duże wyzwanie – ale przecież nazwiska Wszołek i Karolak mówią same za siebie. Ścianę przygotuje pod zawody Tomek Oleksy. Nad całością Mistrzostw czuwać będzie dyrektor zawodów Adam Kopta.

I teraz najważniejsze, zgłoszenia są przyjmowane poprzez wypełnienie i przesłanie:

Uwaga: W eliminacjach i półfinałach mogą wziąć udział wszyscy zawodnicy, natomiast do finału dopuszczeni zostaną już tylko ci, którzy posiadają aktualne badania.

Regulamin zawodów, pełny harmonogram i niezbędne szczegóły znajdziecie tutaj.

Organizatorami są: CW Avatar, wspinanie.pl, PZA, KS Korona.

avatar-logo pza
wspinanie-logo korona

Nagrody sponsorują: wspinanie.pl, Scarpa, Julbo, Grivel, Funaticos, PZU.

julbo-logo funaticos-logo
grivel-logo pzu
scarpa-logo wspinanie-logo

Zapraszamy! Będzie się działo!

Dorota Dubicka / wspinanie.pl