15. Krakowski Festiwal Górski (1-3 XII 2017)

  /    /  15. Krakowski Festiwal Górski (1-3 XII 2017)

W dniach 1-3 grudnia 2017 roku odbędzie się Krakowski Festiwal Górski. Przed nami 15. edycja tej unikatowej imprezy. W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, pokazy filmowe i multimedialne, prelekcje, dyskusje, zawody sportowe, interaktywne warsztaty oraz wykłady etc. Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić.

Na scenie festiwalowej wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych, a także znamienite grono górskich biegaczy. Obecność gości tego formatu zapewni ogromne zainteresowanie festiwalowymi wydarzeniami nie tylko wśród miłośników gór ale również mediów.

Statuetka Grand Prix Krakowskiego Festiwalu Górskiego - projekt Wojtek Kołek (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Statuetka Grand Prix Krakowskiego Festiwalu Górskiego – projekt Wojtek Kołek
(fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Na festiwalowym ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli również śledzić zacięty wyścig w konkursie filmu międzynarodowego o Grand Prix KFG 2017.

Festiwal Krakowski to również wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu, gorące dyskusje o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach. W tym roku również będzie można uczestniczyć w interaktywnych kursach lawinowych oraz panelach dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się po górach. Bardzo istotnym, cieszącym się popularnością wśród naszych gości, elementem 15. KFG będą również targi sprzętu i odzieży outdoorowe.

Serdecznie zapraszamy!