Kinga Ociepka-Grzegulska

  /    /  Kinga Ociepka-Grzegulska

Od lat lideruje kobiecemu wspinaniu w Polsce. Dwukrotnie zdobywała juniorskie mistrzostwo świata w konkurencji prowadzenie. Siedmiokrotna mistrzyni Polski w prowadzeniu, sześciokrotna w boulderingu. Wielokrotnie wygrywała Puchar Polski w prowadzeniu i w boulderingu.

Kinga Ociepka-Grzegulska na „Sprawie honoru” VI.8 (fot. Stefan Madej)

Kinga Ociepka-Grzegulska na „Sprawie honoru” VI.8 (fot. Stefan Madej)

W 2016 roku doczekaliśmy się w wykonaniu Kingi przełomowego przejścia w skałach – we wrześniu pokonała ona Sprawę honoru VI.8 w Jaskini Mamutowej. Żadna Polka nie zawiesiła dotąd poprzeczki tak wysoko. Co więcej, przejście to plasuje Kingę w czołówce światowej, podobne trudności pokonuje bowiem jeszcze stosunkowo niewiele kobiet.

W tym roku za sprawą Wojtka Kozakiewicza powstał film „Mama”, w którym reżyser postanowił się zmierzyć z bardziej kameralnym oraz osobistym tematem. Bohaterką jego nowego filmu jest Kinga Ociepka-Grzegulska. Od kilku lat Kinga w perfekcyjny sposób łączy to, co dla wielu wydaje się nie do pogodzenia – wspinanie na najwyższym poziomie sportowym oraz wychowanie dwójki dzieci. Film o znaczącym tytule “Mama” ma nam opowiedzieć o tym fenomenie.

Spotkanie z Kingą i Wojtkiem oraz pokaz filmu – 1 grudnia, godz. 18:15, Główna sala festiwalowa