Luca Schiera i Matteo De Zaiacomo

  /    /  Luca Schiera i Matteo De Zaiacomo

 

Luca Schiera (fot. arch. Luca Schiera)

Luca Schiera (26 lat) zaczął wspinać się w jeszcze jako dziecko w Val di Mello. Od tamtego czasu stale szuka nowych w przygód w górach całego świata. Na swoim koncie ma nowe drogi we Włoszech, Alpach, Omanie, Etiopii, Patagonii, Pakistanie, Kirgistanie oraz na Ziemi Baffina.

Matteo De Zaiacomo (fot. arch. Matteo De Zaiacomo)

Matteo De Zaiacomo (24 lat) został wprowadzony w świat wspinaczki przez ojca. Wspólnie z kolegami ze słynnego klubu Ragni di Lecco wspinał się Kirgistanie, na Ziemi Baffina, Madagaskarze i w Himalajach.

W zeszłym roku Ziemię Baffina odwiedził doborowy team w składzie: Sean Villanueva O’Driscoll, Nicolas Favresse, Matteo della Bordella, Matteo De Zaiacomo i Luca Schiera. Ich dorobek jest imponujący!

Luca Schiera podczas jednej ze swoich licznych górskich wspinaczek (fot. arch. Luca Schiera)

Wyprawa i dokonania tej międzynarodowej ekipy robią wrażenie. Wystarczy powiedzieć, że by dotrzeć do Sam Ford zespół musiał pokonać 350 km na nartach z Clyde River. Dojście pod ściany, rozpoczęte 13 czerwca, zajęło ekipie sześć dni. Następnie mogli rzucić się na wymarzone dziewicze linie i mieli na wspinanie prawie dwa miesiące.

Wykorzystali ten czas w 100 procentach, o czym możecie przekonać się studiując listę dróg pokonanych przez członków ekipy. Styl przejść jest imponujący, wspinacze nie korzystali ze spitów!

Luca i Matteo wprowadzą nas w kulisy tej wyprawy i zaproszą na dokumentujący tę eskapadę film „Coconut Connection”autorstwa Seana Villanuevy O’Driscolla.

Pokaz filmu i spotkanie ze wspinaczami: 2 grudnia, godz 21:55 –  główna sala festiwalowa