Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński

  /    /  Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński

Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński (fot. arch. Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński)

Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński to dwójka wędrowców, która za cel obiera sobie piesze szlaki długodystansowe. W 2016 roku przemierzyli liczący prawie 4300 kilometrów Pacific Crest Trail. Za wyczyn ten zostali nominowani do nagrody „Traveler” National Geographic. Podczas największego podróżniczego festiwalu w Polsce, Kolosy, zwyciężyli nagrodę im. Andrzeja Zawady przyznawaną młodym podróżnikom co pozwoliło zrealizować kolejne marzenia jakim była wyprawa na Appalachian Trail.

Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński podczas wędrówki po Appalachian Trail (fot. arch. Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński)

125 dni potrzebowaliśmy by przemierzyć jeden z najdłuższych pieszych szlaków na świecie, Appalachian Trail w USA. Zadanie jest nie lada wyczynem, do pokonania mamy 3,5 tys. kilometrów Appalachami, czyli górami rozciągniętymi na przestrzeni 14 stanów, od Maine do Georgii. Co roku tego wyzwania podejmie się tysiące wędrowców ale tylko 1/4 dochodzi do końca.

Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński podczas wędrówki po Appalachian Trail (fot. arch. Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński)

Co przyciąga wędrowców do tej niesamowitej przygody? Jak wygląda życie w amerykańskich górach? Jak nie zwariować na szlaku? Na te i inne pytania odpowiedzą Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimińsk.

Spotkanie z Maćkiem i Grzegorzem – 2 grudnia, godz. 10.50, sala nr 8