Piotr Deska

  /    /  Piotr Deska

Każdy wspinacz ogląda codziennie dziesiątki jeśli nie setki zdjęć wspinaczkowych z całego świata. Wszyscy widzimy zapierający dech w piersiach efekt końcowy w postaci zdjęcia, które sprawia, że pocą nam się dłonie i chcemy od razu pojechać się wspinać. Ale jak one powstają i czym okupione jest zrobienie fotografii przedstawiających naszą ulubioną formę aktywności? W trakcie tegorocznego KFG będę miał okazję podzielić się z Wami tym, jak to wszystko wygląda od drugiej strony, czyli zza aparatu.

Piotrek Deska – autoportret z liną i aparatem w garści (fot. Piotr Deska / DH Climbing)

Piotr Deska – wspinacz i fotograf, współpracuje z 8a.pl, La Sportiva i Black Diamond.

„Obie pasje są obecne w moim życiu od kilkunastu lat i w końcu musiał nadejść ten moment, w którym się połączyły. Efektami tego połączenia dzielę się w ramach projektu DH Climbing, który zrodził się w mojej głowie nieco ponad rok temu. Od tamtej pory trudno mi wyobrazić sobie wyjazd w skały czy góry bez aparatu fotograficznego.

Łukasz Dudek na “Napalm in the Morning” 9a, Adlitzgraben (fot. Piotr Deska / DH Climbing)

Ilość przeróżnych zbiegów okoliczności, mniej lub bardziej zaplanowanych działań i (chyba przede wszystkim) rozwój warsztatu doprowadziły do tego, że rzuciłem pracę jako analityk i postanowiłem gonić marzenia i zostać fotografem outdoorowym z prawdziwego zdarzenia. Póki co, motywacji do działania mi nie brakuje.”

Wspinanie w Mirowie (fot. Piotr Deska / DH Climbing)

Łukasz Smagała w Ospie (fot. Piotr Deska / DH Climbing)

Zdjęcia Piotra możecie znaleźć w najważniejszych polskich przewodniki wspinaczkowych Grzegorza Rettingera, Pawła Haciskiego, czy Michała Kajcy. A także w takich czasopismach wspinaczkowych jak „Rock and Ice”, czy „Góry”. „Niewspinaczkowe” foty publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Angorze”, „Wprost” oraz niezliczonej już ilości serwisów internetowych.

Spotkanie z Piotrem Deską – 2 grudnia, godz. 13.00, sala nr 8