Grzegorz Ozimiński

  /    /  Grzegorz Ozimiński

Współzałożyciel projektu o nazwie Terra Incognita Project zakładającego przejście trzech długodystansowych szlaków na terenie USA, tworzących tzw. Potrójną Koronę Szlaków Długodystansowych. W 2016 roku razem ze swoim kompanem Maćkiem Stromczyńskim udało mu się pokonać szlak Pacific Crest Trail (4300 km) na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Wyczyn ten został nominowany do nagrody Travelera, przyznawanej przez National Geographic.

Grzegorz Ozimiński (fot. arch. G. Ozimiński)

W 2017 śmiałkowie z Częstochowy pokonali kolejny szlak o nazwie Appalachian Trail (3500 km) wędrując w mało popularnym kierunku północ-południe. Pomysł przejścia Szlaku Appalachów został doceniony przez kapitułę gdyńskich „Kolosów”, która przyznała wędrowcom nagrodę im. Andrzeja Zawady, będącą grantem na zrealizowanie kolejnego pomysłu podróżniczego.

Grzegorz Ozimiński na Continental Divide Trail (fot. arch. G. Ozimiński)

Po udanym trekkingu Appalachami przyszedł czas na szlak Continental Divide Trail (5000 km), który padł łupem już tylko Grzegorza w roku 2018. Tym sposobem wędrowiec z Polski dołączył do elitarnego grona około 400 osób na świecie, którym udało się pieszo pokonać wszystkie trzy szlaki tworzące Potrójną Koronę Szlaków w USA.