Marmot „Szmata za szmatę”

  /    /  Marmot „Szmata za szmatę”

Jeśli Krakowski Festiwal Górski to oczywiście organizowany przez firmę Marmot (Złoty Sponsor Festiwalu) konkurs „Szmata za szmatę” – czyli lubiane i popularne zawody w podciąganiu na drążku. Śmiałkowie wciąż poszukiwani!

Jednym z flagowych punktów 16. KFG będzie organizowany i sponsorowany przez Marmota konkurs „Szmata za szmatę”. Udział w rywalizacji mogą wziąć wszyscy chętni, którzy chcą zmierzyć się z konkurentami w liczbie podciągnięć na drążku. To zawody, w których liczy się nie tylko siła fizyczna, ale i odpowiednia technika i hart ducha :).

Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczna edycja przewiduje dwie kategorie, w tym jedną polegającą na „dawaniu ze szmaty”, czyli podciąganiu ze zwisu na jednej ręce. Drugą kategorią będzie podciąganie oburącz nachwytem, z zawieszonym przy ciele 30 kg balastem.

Jacek Kaczanowski – finalista kategorii Open w akcji. KFG 2017 (fot. A. Kokot / KFG)

Eliminacje do konkursu odbywać będą się w dniach 22-29 listopada w siedzibie firmy Raven – wyłącznego dystrybutora marki Marmot na Polskę. W przypadku wolnych miejsc lub niedyspozycji któregoś z finalistów chętni będą mogli wykonać swoją próbę już podczas imprezy; wystarczy zapytać o taką możliwość na stoisku Marmota. Dziesięć osób, które osiągną w eliminacjach najlepsze wyniki – po pięć z obu kategorii, zmierzy się ze sobą w finałowej walce o nagrody. Te będą stanowiły vouchery na odzież i sprzęt Marmota.

Finał odbędzie się ostatniego dnia Festiwalu (niedziela 2 grudnia, ok. godz. 16.45), i rozdzieli dwa gwoździe programu – spotkanie z himalaistą Adamem Bieleckim oraz wręczenie nagród w konkursach filmowych.

SZMATA ZA SZMATĘ’ 2018 – Regulamin Konkursu.

Łukasz Świrk, KFG 2016 (fot. Adam Kokot / KFG)