17. Krakowski Festiwal Górski (5-8 XII 2019)

  /    /  17. Krakowski Festiwal Górski (5-8 XII 2019)

W dniach 5-8 grudnia 2019 roku odbędzie się Krakowski Festiwal Górski. Przed nami 17. edycja tej unikatowej imprezy. W ciągu pięciu dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, pokazy filmowe i multimedialne, prelekcje, dyskusje, zawody sportowe, interaktywne warsztaty oraz wykłady etc. Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić.

W tym roku festiwal zacznie się w czwartek 5 grudnia. Wtedy to zaprosimy widzów do kina Kijów. W piątek czeka na miłośników festiwalu coś nowego. Po raz pierwszy KFG odwiedzi nowoczesne Centrum Kongresowe ICE Kraków. Do naszej dyspozycji będzie sala teatralna oraz kompleks sal konferencyjnych. Mamy nadzieję, że nasze piątkowe propozycje programowe dobrze wpiszą się nowe przestrzenie ICEa!

Od soboty – już w gościnnych salach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych, a także znamienite grono górskich biegaczy. Obecność gości tego formatu zapewni ogromne zainteresowanie festiwalowymi wydarzeniami nie tylko wśród miłośników gór ale również mediów.

Na festiwalowym ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli również śledzić zacięty wyścig w konkursie filmu międzynarodowego o Grand Prix KFG 2019.

Festiwal Krakowski to również wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu, gorące dyskusje o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach. W tym roku również będzie można uczestniczyć w interaktywnych kursach lawinowych oraz panelach dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się po górach. Bardzo istotnym, cieszącym się popularnością wśród naszych gości, elementem 17. KFG będą również – w sobotę i niedzielę – targi sprzętu i odzieży outdoorowe.

Serdecznie zapraszamy!