Filmy zakwalifikowane

  /    /  Filmy zakwalifikowane

Duszak Team Ekspedycja Andy
2009, 7 min.
Reżyseria: Paweł i Marek Dusza
Wytyczenie na rowerach najdłuższego i nawyżej położonego szlaku świata, bez wsparcia z zewnątrz. Zdobycie najwyższego podjazdu świata oraz trekking na najwyższy szczyt Ameryk.

Into the White
2009, 23 min.
Reżyseria: Kostek Strzelski
Zdjęcia do filmu powstały zimą 2008/2009 roku. Obraz przedstawia polską zajawkę freeridową. Wszystkie zdjęcia powstały w Tatrach. Oprócz jazdy pozatrasowej w Into the white prezentowani są również najlepsi polscy narciarze freestylowi. Zobaczymy wyczyny m.in.: Michała Trzebuni, Piotrka Gnalickiego, Łukasza Murawskiego, Michała Ślusarczyka. Za freestylową akcję odpowiedzialni są: Jasiek Krzysztof, Tomek Paździor i Szczepan Karpiel, a także nieustraszony streetowiec Piotrek Pinkas. Ale przede wszystkim Into the White zabiera w metrową warstwę tatrzańskiego puchu i wiosenne śniegi w stromych żlebach.

Majesty Freeride Pro Tour
2009, 11 min.
Reżyseria: Tomasz Grzywiński i Dawid Krępski
Materiał nakręcony został przez ekipę High Level Films podczas jednotygodniowego pobytu polskiej czołówki freeridowej w austriackim Krippenstein.

Największe tragedie
2008, 66 min.
Reżyseria: Anna Maria Filipow, Krzysztof Wielicki
Największe polskie tragedie himalajskie. Obraz powstał jako 5 część cyklu „Polskie Himalaje”.

Na każde wezwanie Naczelnika
2009, 75 min.
Reżyseria: Anna Maria Filipow
100 letnia historia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od dramatycznych wydarzeń z 1909 roku związanych ze śmiercią jednego z pomysłodawców pogotowia – Mieczysława Karłowicza po dzień dzisiejszy.

Ostatni Mohikanin
2009, 7 min.
Reżyseria: Marcin Tasiemski
Film opowiada o ostatniej „wyrwirączce” budowanej co zimy w czynie społecznym przez pasjonatów narciarstwa z Wadowic.

Poezja Gór
2009, 20 min.
Reżyseria: Marek Dudek
Poezja Gór to szereg pojedynczych obrazów (etiud), które przedstawiają góry w ich najpiękniejszych często „poetyckich” kadrach.

Rynna śmierci
2009, 14 min.
Reżyseria: Mateusz Solecki, Marcin Banasiak
Opowieść o tym jak wygląda akcja ratunkowa prowadzona przez ratowników GOPR w Karkonoszach. Akcja dzieje się na zboczach Śnieżki w miejscu zwanym „Rynna Śmierci”.

Sprawa Humoru 9a
2009, 25 min.
Reżyseria: Jacek Matuszek, Mariusz Majer
Film o poczynianiach polskiej czołówki wspinaczy sportowych na poziomie trudności 9a. Od Sprawy honoru do Sanskiego… ze szczyptą humoru.

Target Swiss
2009, 19 min.
Reżyseria: Maciej Szopa
Film jest zapisem pięciotygodniowego tripu boulderowego obejmującego Frankenjurę, Magic Wood i Chronico.

The White House
2009, 10 min.
Reżyseria: Łukasz Gabryelski
Film powstał przy udziale najlepszych polskich riderów. Materiał nakręcony został w takich miejscach jak: Tatry Wysokie i Niskie, Alpy. Ekipa przeżyła więle trudnych dni, ale dzięki temu możemy zobaczyć jazdę jednych z najlepszych narciarzy w naszym kraju.