Jury

  /    /  Jury

Jerzy Surdel
Uznany, wielokrotnie nagradzany reżyser i operator. Jego twórczość filmowa jest w dużej części odbiciem jego pasji – podróży, gór i alpinizmu. Za taternicki obraz „Odwrót”(1968) otrzymał w 2004 roku Grand Prix słynnego Banff Mountain Film Festival. Sam jest jurorem wielu międzynarodowych festiwali w Polsce i na świecie. Od 1999 roku pełni rolę przewodniczącego kapituły, przyznającej międzynarodową nagrodę Explorer. W 2005 roku został uhonorowany prestiżową nagrodą Camera Extreme.

Marcin Koszałka
Jeden z najzdolniejszych dokumentalistów młodego pokolenia. Mistrz operatorstwa. Reżyser i scenarzysta. Autor świetnych, wielokrotnie nagradzanych dokumentów, w tym debiutanckiego „Takiego pięknego syna urodziłam”, „Imienin”, „Jakoś to będzie”, „Do bólu”. Za zdjęcia do znanego filmu Magdy Piekorz „Pręgi” otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Reżyser powstającego obecnie obrazu o czołowych polskich wspinaczach skalnych lat 80. i 90.

Piotr Drożdż
Dziennikarz, autor artykułów o tematyce górskiej i skałkowej, wspinacz. Redaktor naczelny czasopisma „Góry”. Współorganizator oraz juror KFG.

Andrzej Mirek
Z wykształcenia biolog, z pasji wspinacz. Dziennikarz, miłośnik kina, autor publikacji zamieszczonych m.in. w „Brulionie”, „Górach” i „Magazynie Górskim”. Współautor książki „Polska dla aktywnych”. Od kilku lat zasiada w jury KFG.

Wojciech Słowakiewicz
Dziennikarz, wspinacz górski i skałkowy. Współzałożyciel portalu wspinaczkowego wspinanie.pl (Brytan) i współwydawca przewodników wspinaczkowych. Współorganizator oraz juror KFG.

Krzysztof Treter
Wspinacz górski, instruktor alpinizmu z licencją Polskiego Związku Alpinizmu. Ukończył staż przewodnika w National Mountain Centre w pn. Walii. Uczestnik wypraw w Himalaje, Karakorum, Pamir, Kaukaz. Przedstawiciel Banff Mountain Film Festival.

Piotr Turkot
Dziennikarz i wspinacz, współzałożyciel portalu wspinaczkowego wspinanie.pl (Brytan) i współwydawca przewodników wspinaczkowych. Współorganizator, dyrektor artystyczny i juror KFG.