17. Krakowski Festiwal Górski: czekamy na Wasze zgłoszenia do konkursów filmowych!

  /  17. Krakowski Festiwal Górski   /  17. Krakowski Festiwal Górski: czekamy na Wasze zgłoszenia do konkursów filmowych!

17. Krakowski Festiwal Górski: czekamy na Wasze zgłoszenia do konkursów filmowych!

17. Krakowski Festiwal Górski  odbędzie się w dniach 5-8 grudnia, a już teraz gorąco zapraszamy wszystkich filmowców do udziału w Polskim i Międzynarodowym Konkursie Filmowym!

Zgodnie z utartą tradycją na KFG przeprowadzone zostaną dwa konkursy – polski i międzynarodowy. Oba to od lat znak firmowy festiwalu, w obu trafiają się smakowite kąski. W ubiegłym roku taką perełką był obraz „Free Solo” Elizabeth Chai Vasarhelyi i Jimmy’ego China, który otrzymał Grand Prix 16. KFG. Perfekcyjna i odważna realizacja, jakość zdjęć, no i w roli bohatera najwybitniejszy solista naszych czasów Alex Honnold – to musiało zaprocentować. Jak napisało jury w uzasadnieniu werdyktu: „ten film, podobnie jak sama wspinaczka, podnosi poziom górskiej kinematografii”.

W Polskim Konkursie Filmowym I Nagrodą jury wyróżniło w ubiegłym roku „Dreamland. Film dokumentalny o Macieju Berbece”, wyreżyserowany przez syna tragicznie zmarłego himalaisty Stanisława Berbekę.

Więcej o nagrodzonych filmach 16. KFG TUTAJ.

A jakie filmy będziemy mieli przyjemność oglądać podczas tegorocznego KFG? Mamy nadzieję, że wśród nich znajdą się także polskie i światowe premiery! Niniejszym otwieramy listy zgłoszeniowe.

***

Twórcy – i ci profesjonalni i ci nieco mniej – mają pełne pole do popisu. Do wyboru szeroki wachlarz kategorii (od dokumentu, poprzez fabułę, skończywszy na produkcjach eksperymentalnych) i tematyki (poza wspinaniem, wszelkie aktywności związane z górami, przyrodą etc.). Poniżej warunki, jakie zgłaszający muszą spełnić.

Polski Konkurs Filmowy

  • Do konkursu mogą zostać zgłoszone filmy autorstwa polskich filmowców, zrealizowane po 1 stycznia 2018 roku.
  • Należy ściągnąć i wypełnić formularza zgłoszeniowy (w formacie doc). Zalecamy również, aby formularz wydrukować, podpisać i przesłać go w formie skanu (pdf, jpg).).
  • Termin nadsyłania filmów upływa 31 października 2019 roku. W tym terminie należy nadesłać na adres: pt@wspinanie.pl link do ściągnięcia filmu (wetransfer, dysk Google etc.) w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy (jw.).
  • Uwaga! filmy wysłane na nośnikach typu CD i DVD nie będą przyjmowane.
  • Informacja o zakwalifikowanych filmach zostanie ogłoszona najpóźniej 11 listopada 2019 roku.

Międzynarodowy Konkurs Filmowy

  • Do konkursu mogą zostać zgłoszone filmy autorstwa polskich filmowców, zrealizowane po 1 stycznia 2018 roku.
  • Zgłoszenia będą przyjmowane poprzez portal FilmFreeway. Za zgłoszenie pobierana jest opłata – Early bird 15 USD, Regular Deadline 20 USD, Late Deadline 35 USD.
  • Filmy powinny zostać dostarczone w formacie Full HD (mov lub mp4, AAC Audio Codec) wraz ze skryptem w języku angielskim.
  • Informacja o zakwalifikowanych filmach zostanie ogłoszona najpóźniej 11 listopada 2019 roku.

Regulamin konkursów filmowych jest dostępny na stronie www.kfg.pl.