Kiermasz sprzętu KFG

  /  17. Krakowski Festiwal Górski   /  Kiermasz sprzętu KFG

Kiermasz sprzętu KFG

Początek sezonu zimowego, okres mikołajkowy i przedświąteczny to czas wzmożonych zakupów. W ten weekend w Krakowie wspinacze, alpiniści i miłośnicy gór nie mogliby trafić lepiej. Kiermasz, tradycyjnie towarzyszący Krakowskiemu Festiwalowi Górskiemu, to skupisko dziesiątek, jeśli nie setek outdoorowych marek – w tym roku ilość wystawców jest rekordowa. Kiermasz odbędzie się w sobotę i niedzielę na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Na kiermaszu KFG znajdziemy czołowe marki zagraniczne produkujące odzież, obuwie i sprzęt górski, m.in. Marmot, Cumulus, Aura by Yeti, Mammut, E9, Klymit, Decathlon, Nikwax czy Julbo. Nie zabraknie również świetnych polskich producentów, takich jak Majesty, Lyo Food czy Brubeck.

Na kiermaszu obecne będą również górskie sklepy specjalistyczne, oferujące jak zawsze sprzęt na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach: Polar Sport, Sklep Podróżnika, Tuttu.pl czy Kolba. Na stoisku głównego sponsora festiwalu, PZU, będzie można wykupić ubezpieczenia w promocyjnej cenie.

Plan Kiermaszu

Nie powinni narzekać również fani literatury górskiej. Na festiwalu znajdą się bowiem zarówno najnowsze jak i nieco starsze pozycje książkowe, przewodniki górskie i wspinaczkowe (Góroteka, wspinanie.pl), oraz prasa podróżnicza i outdoorowa – czasopisma NG Traveler i Outdoor Magazyn.

Kiermasz tradycyjnie zlokalizowany jest w korytarzach okalających główną salę kinową na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Tym razem jednak stoiska wypełniły aż trzy korytarze. Ponadto na poziomi +1 znajduje się bar i strefa chill-out’u LYO FOOD, a na +2 swoją ofertę i działalność prezentuje jeszcze kilka firm i organizacji.

Zapraszamy w sobotę i niedzielę na UEK!