Do 30 września przyjmujemy Wasze zgłoszenia na Polski Konkurs Filmowy 19. KFG!

  /  15. Krakowski Festiwal Górski   /  Do 30 września przyjmujemy Wasze zgłoszenia na Polski Konkurs Filmowy 19. KFG!

Do 30 września przyjmujemy Wasze zgłoszenia na Polski Konkurs Filmowy 19. KFG!

Jeśli zastanawiacie się, czy w tym roku w grudniowy weekend znów zafundujemy Wam ucztę filmową – jak najbardziej! Organizatorzy już pracują nad scenariuszem 19. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. A jeśli KFG – nie może zabraknąć kinowych atrakcji, w tym konkursowych. Do 30 września można zgłaszać swoje propozycje na Polski Konkurs Filmowy.

Statuetka Grand Prix 18. KFG, projekt autorstwa krakowskiego artysty rzeźbiarza Jacka Dudka

***

Listy zgłoszeniowe na Polski Konkurs Filmowy są już otwarte. Twórcy – ci profesjonalni i ci tworzący bardziej amatorsko – mają pełne pole do popisu. Do wyboru szeroki wachlarz kategorii (od dokumentu, poprzez fabułę, skończywszy na produkcjach eksperymentalnych) i tematyki (poza wspinaniem, wszelkie aktywności związane z górami, przyrodą etc.). Poniżej warunki, jakie zgłaszający muszą spełnić.

Ale zanim warunki, jeszcze słowo o ubiegłorocznych laureatach. Za najlepszy polski film jury 18. Krakowskiego Festiwalu Górskiego (w konkursie startowało 11 dokumentów) uznało “Trzy sztuki w Antarktyce” Bartosza Stróżyńskiego. Z kolei Grand Prix trafiło do Sławomira Batyryi jego filmu“K2. Pierwszy zjazd”. Więcej o laureatach 18. KFG przeczytacie TUTAJ.

Sławomir Batyra, reżyser nagrodzonego filmu „K2. Pierwszy zjazd” (fot. Adam Kokot / KFG)

Zasady zgłoszeń na Polski Konkurs Filmowy

  1. Do konkursu mogą zostać zgłoszone filmy autorstwa polskich filmowców, zrealizowane po 1 stycznia 2020 roku.
  2. Należy ściągnąć i wypełnić formularza zgłoszeniowy (w formacie doc). Zalecamy również, aby formularz wydrukować, podpisać i przesłać go w formie skanu (pdf, jpg).
  3. Termin nadsyłania filmów upływa 30 września 2021 roku. W tym terminie należy nadesłać na adres: pt@wspinanie.pl link do ściągnięcia filmu (wetransfer, dysk Google etc.) w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy (jw.).
  4. Uwaga! filmy wysłane na nośnikach typu CD i DVD nie będą przyjmowane.
  5. Informacja o zakwalifikowanych filmach zostanie ogłoszona najpóźniej 30 października 2021 roku.

Regulamin konkursu filmowych jest dostępny na stronie www.kfg.pl.

***

19. Krakowski Festiwal Górski

19. Krakowski Festiwal Górski odbędzie się już tradycyjnie w grudniu. Na 3-5 grudnia zaplanowane są wydarzenia w tradycyjnej formule (prelekcje, projekcje filmowe, spotkania, wykłady i szkolenia, kiermasz) – to wszystko przy założeniu, że pandemia nie pokrzyżuje planów i organizacja imprez masowych będzie możliwa.

Niezależnie od tego czy tradycyjna formuła dojdzie do skutku, tegoroczna edycja będzie miała również swoją online’ową wersję. Na platformie Playkrakow.com będziecie mogli korzystać – wzorem ubiegłego roku – z filmów i pozostałych materiałów przez cały grudzień.