Do 15 września przyjmujemy Wasze zgłoszenia do Polskiego Konkursu Filmowego 20. KFG!

  /  20. Krakowski Festiwal Górski   /  Do 15 września przyjmujemy Wasze zgłoszenia do Polskiego Konkursu Filmowego 20. KFG!

Do 15 września przyjmujemy Wasze zgłoszenia do Polskiego Konkursu Filmowego 20. KFG!

Czas leci jak zwariowany, w tym roku będziemy świętować 20-lecie Krakowskiego Festiwalu Górskiego! Jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 10-11 grudnia. A jeśli KFG to zawsze dobre kino – rodzime i międzynarodowe.

I Nagroda w polskim konkursie dla filmu "Artur Guma" (fot. Adam Kokot / KFG)
I Nagrodę w polskim konkursie 19. KFG zdobył film „Artur Guma” (fot. Adam Kokot / KFG)

***

Przypominamy, że 15 września mija termin zgłaszania filmów do Polskiego Konkursu Filmowego (ten, jak zawsze, będzie się odbywał równolegle z Międzynarodowym Konkursem Filmowym). Uwaga: przyjmujemy wyłącznie filmy zrealizowane po 1 stycznia 2021 roku.

Twórcy – ci profesjonalni i ci tworzący bardziej amatorsko – już tradycyjnie mają pełne pole do popisu, pod względem formy (zarówno dokumenty, jak obrazy fabularne, animowane, eksperymentalne etc.) oraz tematyki (poza wspinaniem wszelkie aktywności związane z górami, przyrodą etc.). Jeśli chowacie w szafie ciekawy, fajnie zrealizowany film, którym chcielibyście się pochwalić dużej publiczności, KFG jest takim miejscem :).

Statuetki – nagrody główne w konkursach filmowych – Polskim i Międzynarodowym (fot. Adam Kokot / KFG)

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku I Nagrodę w Polskim Konkursie Filmowym zdobył dokument „Artur Guma” w reżyserii Damiana Bartosza i Agnieszki Koryckiej-Sobotki. II Nagrodę odbierał Franciszek Berbeka za „Zniknięcie Janusza Klarnera”. Więcej o nagrodach filmowych 19. KFG TUTAJ.

Poniżej warunki nadsyłania filmów do Polskiego Konkursu Filmowego 20. KFG:

  • Należy ściągnąć i wypełnić formularz zgłoszeniowy (w formacie doc). Zalecamy również, aby formularz wydrukować, podpisać i przesłać go w formie skanu (pdf, jpg).
  • Termin nadsyłania filmów upływa 15 września 2022 r. W tym terminie należy nadesłać na adres email: pt@wspinanie.pl link do ściągnięcia filmu (wetransfer, dysk Google etc.) w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy.
  • Nie będą przyjmowane filmy wysyłane na nośnikach typu CD i DVD.
  • Informacja o zakwalifikowanych do konkursu filmach zostanie ogłoszona najpóźniej do 30 października 2022 r.

Regulamin konkursów pod tym linkiem.

Statuetki – nagrody w poszczególnych kategoriach Konkursu Międzynarodowego (fot. Adam Kokot / KFG)

***

20. Krakowski Festiwal Górski, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się w formule hybrydowej, czyli spotkań na żywo z publicznością i online. W tradycyjnej formie spotykamy się w ICE Kraków w weekend 10-11 grudnia. Natomiast od 12 grudnia aż do 15 stycznia dostępna będzie platforma online –playkrakow.com.