Chris Sharma gościem 21. KFG

  /  21. Krakowski Festiwal Górski   /  Chris Sharma gościem 21. KFG
Chris Sharma (fot. arch. Ch. Sharma)

Chris Sharma gościem 21. KFG

Już teraz rezerwujcie czas na pierwszy weekend grudnia! W dniach 2-3 spotykamy się w Centrum Kongresowym ICE Kraków na 21. edycji KFG. A jeśli dodamy, że jednym z licznych gości festiwalu będzie legenda sportowego wspinania Chris Sharma, to chyba nie macie wyjścia! :).

Chris Sharma to postać emblematyczna dla światowego wspinania. Idol młodszych, i pewnie nie tylko, pokoleń. Dla wielu punkt odniesienia. Kreatywny, uparcie doskonalący się w sztuce wspinania, szukający inspiracji, otwarty na zmiany – to filozofia, która Amerykanina definiowała od zawsze. Kilka lat temu w rozmowie z Magazynem Outside mówił: „Wspinanie to moje centrum. Moje korzenie”. Dziś Sharma ma 42 lata, rodzinę, biznes, ale ze wspinania rezygnować nie zamierza, i to nawet w tym najbardziej ekstremalnym wydaniu.

Więcej o tym wyjątkowym wspinaczu przeczytacie tutaj.

Wspinaczka to indywidualny sport. Chodzi o znalezienie swojej drogi. To ważne, aby podążać we wspinaniu za tym, co cię inspiruje. Cyfry i moda nie mają znaczenia. W tym sporcie, jeśli poczujesz inspirację, słuchaj jej. Sądzę, że tak właśnie jest z większością wspaniałych rzeczy w życiu.
Chris Sharma