21. Krakowski Festiwal Górski

  /  21. Krakowski Festiwal Górski

Krakowski Festiwal Górski powraca! To unikalne wydarzenie, łączące kulturalne, sportowe i turystyczne aspekty gór, ponownie przyciągnie do Krakowa rzesze entuzjastów górskich historii. Nadchodząca 21. edycja odbędzie się w ICE Kraków. Po festiwalu zacznie działać platforma online.

Wspinanie sportowe, bouldering i góry. Skialpinizm i freeride. Sport, podróże, eksploracja i kultura okołogórska. Filmy, prelekcje, warsztaty, nagrody. Słowem tradycyjne górskie podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, które będzie miało w tym roku już 21. odsłonę. Zapraszamy na KFG!

Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w tradycyjnej formule w weekend 2-3 grudnia w ICE Kraków. Od 4 do 31 grudnia dostępna będzie festiwalowa platforma online – playkrakow.com.

Nowoczesne Centrum Kongresowe ICE Kraków, to właśnie tutaj zagości 21. KFG, w dniach 2-3 grudnia 2023 (fot. ICE Kraków)
Nowoczesne Centrum Kongresowe ICE Kraków, to właśnie tutaj zagości 21. KFG, w dniach 2-3 grudnia 2023 (fot. ICE Kraków)

Przyjazną i nowoczesną przestrzeń dla festiwalu w tradycyjnej formule zapewni Centrum Kongresowe ICE Kraków. Tu odbędą się pokazy filmów, prelekcje zaproszonych gości oraz warsztaty szkoleniowe z różnych obszarów górskiej aktywności. Zaprosimy Was również na kiermasz sprzętu!

Przyznanie Grand Prix podczas KFG 2022 (fot. Adam Kokot / KFG)

W programie 21. KFG znajdzie się Międzynarodowy Konkurs Filmowy, będzie wiele rozmów i dyskusji literackich, swoje prelekcje poprowadzą wybitni alpiniści – również ci z zagranicy. Przyznamy nagrody za największe wyczyny wspinaczkowe w minionym roku i nie tylko. Nie zabraknie również ważnego dla nas elementu szkoleniowego – pracujemy nad ciekawym zestawem warsztatów dotyczących bezpieczeństwa w górach.

Podobnie jak w zeszłym roku większość filmów i wybrane elementy programu będą dostępne po zakończeniu festiwalu na platformie playkrakow.com.

Serdecznie zapraszamy!