Adam Bielecki i Mariusz Hatala

  /    /  Adam Bielecki i Mariusz Hatala
Mariusz Hatala i Adam Bielecki (fot. Mariusz Hatala)

Minionej wiosny Adam i Mariusz zmierzyli się z północno-zachodnią ścianą Annapurny, na której planowali wytyczyć nową drogę. Ostatecznie słabe warunki zmusiły ich do odwrotu. W trakcie tej wyprawy pomogli uratować indyjskiego himalaistę Anuraga Maloo, który przez trzy dni pozostawał uwięziony w szczelinie lodowej na wysokości 5800 metrów.

Adam to doświadczony himalaista. Uczestniczył w dwóch pierwszych wejściach zimowych na Broad Peak i Gasherbrum I. Zdobył też K2, Makalu i Gasherbrum II. Podczas Narodowej Zimowej Wyprawy na K2, przełomie 2017/2018, Adam wspólnie z Denisem Urubko przeprowadzili niezwykle ryzykowną akcję ratunkową na stokach Nanga Parbat, skąd sprowadzili Elisabeth Revol. Z kolei Mariusz zdobył w zeszłym roku Broad Peak i K2. Na swoim koncie ma również zimowe wejście na Chan Tengri (7010 m), drugi co do wysokości szczyt Tienszanu.

Himalaiści opowiedzą na KFG o trzech wyprawach, próbach na nowej drodze i trudnej akcji ratunkowej. Wszak sukcesy w górach nie są związane wyłącznie ze zdobywaniem szczytów.