Kiermasz

Najlepsze marki polskie i zagraniczne, topowi producenci i małe manufaktury, czyli wszystko to, czego miłośnik outdooru potrzebuje na górskie szlaki – w dniach od 5 do 7 grudnia odbędzie kolejna edycja Kiermaszu Odzieży i Sprzętu Outdoorowego na 12. Krakowskim Festiwalu Górskim.

Kiermasz na Krakowskim Festiwalu Górskim był pierwszą tego typu inicjatywą na taką skalę w Polsce. Obecnie jest z pewnością największym w naszym kraju kiermaszem z odzieżą i sprzętem outdoorowym, który za każdym razem odwiedza blisko 5 tys. uczestników KFG.

Kiermasz na 11. Krakowskim Festiwalu Górskim (fot. Wojciech Lembryk)

Kiermasz na 11. Krakowskim Festiwalu Górskim (fot. Wojciech Lembryk)

Jakie więc marki zagoszczą w tym roku w przestrzeniach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie?

Przede wszystkim będzie to światowa czołówka, czyli Marmot, The North Face, Aku, Thule, Nikwax, Mammut, Black Diamond, Rab, Pieps, Salomon, Buff, Dexshell, CAMP, Cassin, czy Rock Empire. Nie zabraknie mocnej obsady polskich marek: HiMountain, Małachowski, Pajak, Yeti, Montano oraz marek odzieży do wspinaczki skałkowej (i nie tylko) Heartbeat, Funaticos, Second You oraz czapek – melo me. Szeroką ofertę produktów przygotują sklepy, w tym Polar Sport, Rockice.pl, Sklep Podróżnika, Sport-Men, a także firmy: Himal Sport, Malavi, Red Bird i wiele innych. Z nowymi technologiami w outdoorowym świecie zapozna nas marka GORE-TEX. W sumie na poszukiwaczy dobrego sprzętu outdoorowego będzie czekało kilkaset produktów od kilkudziesięciu marek!

Nie zabraknie także szerokiego wyboru książek górskich i podróżniczych, a także wydawnictw, w tym m.in. wspinanie.pl Magazyn „Góry” i „n.p.m.”. Swoje stoisko będą miały również targi ISPO Munich, Polski Związek Alpinizmu, PZU oraz region Tyrol.

Kiermasz na 12. Krakowskim Festiwalu Górskim to trzy dni zapoznawania się z najnowszymi kolekcjami i produktami topowych marek outdoorowych, niepowtarzalna okazja do rozmowy z dystrybutorami i producentami sprzętu outdoorowego w Polsce, zyskania wiedzy o nowych technologiach, ale przede wszystkim zakupy ze zniżkami. A te jak zawsze będą z pewnością zachęcające.

Wstęp na kiermasz jest bezpłatny, warto więc przyjść, pooglądać i skorzystać z tej szansy. Przypominamy, żeby stosownie przygotować się do zakupów na kiermaszu – wystawcy będą honorować jedynie gotówkę.

Kiermasz będzie działał przez wszystkie trzy dni 12. Krakowskiego Festiwalu Górskiego.

Piątek – w godz. 15.00 – 20.00
Sobota – w godz. 09.30 – 20.00
Niedziela – w godz. 09.30 – 18.00