Frank Kretschmann

  /    /  Frank Kretschmann

Frank Kretschmann (fot. arch. F. Kretschmann)

Frank jest, pochodzącym z Niemiec, profesjonalnym fotografem, specjalizującym się w fotografii sportów akcji, outdooru, mody oraz ludzi. Jako utalentowany wspinacz, przez lata podróżował po świecie w poszukiwaniu najlepszych miejsc do wspinania. Szybko zdał sobie sprawę, że połączenie trzech pasji – fotografii, podróżowania i wspinania, może stanowić świetny sposób na życie i zarabianie pieniędzy.

Swoim aparatem i kamerą Frank stara się pokazać oryginalne i wyjątkowe historii, realizując je na najwyższym profesjonalnym poziomie. Jego znak firmowy „Made by Nomads” podkreśla nie tylko niekonwencjonalny styl pracy, ale stał się również kluczem do zawodowego sukcesu. W 2016 roku został nominowany do grona 50 najlepszych fotografów outdoorowych na świecie.

Podczas swoich wypraw odwiedził większość zakątków świata – od Yosemite, poprzez Chiny, Malezję i Tajlandię, Indie, Maroko, południową Afrykę, po Amerykę Południową (Brazylię, Chile, Patagonię).

Współpracuje z takimi firmami jak adidas, Red Bull, Marmot, Salewa, czy Siemens. Wśród sportowców znajdziemy takie nazwiska jak Stefan Glowacz, Stefan Siegrist, Robert Jasper, Ines Papert, Roger Schaeli, czy Alex Megos.

Publikował w najważniejszych wspinaczkowych i outdoorowych magazynach, m.in,: Climax, Klettern, Vertical, Desnivel, Grimper oraz Climbing.

Więcej informacji i prac znajdziecie na stronach: