14. Krakowski Festiwal Górski (2-4 XII 2016)

  /    /  14. Krakowski Festiwal Górski (2-4 XII 2016)

W dniach 2-4 grudnia 2016 roku odbędzie się Krakowski Festiwal Górski. Przed nami 14. edycja tej unikatowej imprezy. W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, pokazy filmowe i multimedialne, prelekcje, dyskusje, zawody sportowe, interaktywne warsztaty oraz wykłady etc. Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić.

Publiczność 13. KFG (fot. Adam Kokot / KFG)

Publiczność 13. KFG (fot. Adam Kokot / KFG)

Na scenie festiwalowej wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych. Obecność gości tego formatu zapewni ogromne zainteresowanie festiwalowymi wydarzeniami nie tylko wśród miłośników gór ale również mediów.

Na festiwalowym ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli również śledzić zacięty wyścig w konkursie filmu międzynarodowego o Grand Prix KFG 2016.

Sir Chris Bonington i grono wielbicieli (fot. Adam Kokot / KFG)

Sir Chris Bonington i grono wielbicieli (fot. Adam Kokot / KFG)

Festiwal Krakowski to również wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu, gorące dyskusje o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach. W tym roku również będzie można uczestniczyć w interaktywnych kursach lawinowych oraz panelach dotyczących
zasadom bezpiecznego poruszania się po górach.

Bardzo istotnym, cieszącym się popularnością wśród naszych goście, elementem 14. KFG będą również targi sprzętu i odzieży outdoorowe.

Serdecznie zapraszamy!