Goście 14. KFG

Przez lata udawało nam się gościć szczególnych ludzi, którzy zajmująco potrafili opowiadać o swojej pasji. Osobowości pojawią się na scenie i tym razem, a KFG znów w sposób, mamy nadzieję, wyjątkowy zamknie i podsumuje mijający sezon.

Sir Chris Bonington i grono wielbicieli (fot. Adam Kokot / KFG)

Sir Chris Bonington i grono wielbicieli (fot. Adam Kokot / KFG)

Miło nam poinformować, że w Krakowie pojawi się wielka Lynn Hill – legenda światowego wspinania.

Będziemy też świadkami zderzenia historii z młodością, a to za sprawą znakomitego Kanadyjczyka Marca-André Leclerca, który zadziwia odważnymi, samotnymi wspinaczkami w Patagonii.

Obecny będzie Tim Emmett – wszechstronny Brytyjczyk, odnoszący sukcesy we wspinaniu lodowym, mikstowym, tradycyjnym. I wreszcie czołowy baskijski himalaista Alex Txikon, tegoroczny zimowy zdobywca Nanga Parbat.

Ale światowo zrobiło się także na naszym podwórku, bo oto Kinga Ociepka-Grzegulska dogoniła kobiecą czołówkę pokonując trudności VI.8 (9a). Śladem najlepszych podąża Piotrek Schab, który popisał się przełomowym dla nas onsajtem na drodze 8c.

Górskie talenty wciąż odkrywa w sobie Karolina Ośka, przechodząc Filar Kantabryjski i Filar Kazalnicy. Tymczasem Andrzej Bargiel w błyskotliwym stylu i w rekordowym czasie kompletuje Śnieżną Panterę. Wielowyciągowo prężnie działa duet Łukasz Dudek – Jacek Matuszek, a sprawdza się na Drodze Hiszpańskiej 8b+. Małgosia JurewiczJózek Soszyński przechodzą legendarną Manituę na Grandes Jorasses. Wszystkich bohaterów polskiego wspinania zobaczymy i posłuchamy na 14. KFG.