19. Krakowski Festiwal Górski (4-5 XII 2021)

  /    /  19. Krakowski Festiwal Górski (4-5 XII 2021)

W grudniu 2021 Krakowski Festiwal Górski powróci po raz 19.! To unikalne wydarzenie łączące kulturalne, sportowe i turystyczne aspekty Gór ponownie przyciągnie do Krakowa rzesze entuzjastów górskich historii. To będzie również kolejna impreza, którą przygotowujemy w pandemicznej rzeczywistości. Mamy jednak nadzieję, że po raz kolejny uda nam się przygotować bezpieczną i ciekawą formułę festiwalu. Nadchodząca edycja będzie zrealizowana w formule hybrydowej – tradycyjne wydarzenia z udziałem publiczności będą wzmocnione przez formułę online (która notabene świetnie sprawdziła się w 2020 roku).

Wspinanie sportowe, bouldering i góry. Skialpinizm i freeride. Sport, podróże, eksploracja i kultura okołogórska. Filmy, prelekcje, warsztaty, nagrody. Słowem tradycyjne górskie podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, które będzie miało w tym roku już 19. odsłonę. Zapraszamy na KFG!

Jeśli tylko sytuacja pandemiczna pozwoli, Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w tradycyjnej formule w weekend 4-5 grudnia. Równocześnie przez cały miesiąc (1-31 grudnia) dostępna będzie platforma online – playkrakow.com.

To będzie kolejna impreza, którą przygotowujemy w pandemicznej rzeczywistości. Mamy jednak nadzieję, że i tym razem uda nam się przygotować festiwal ciekawy i bezpieczny. Nadchodząca edycja będzie zrealizowana w formule hybrydowej – tradycyjne wydarzenia z udziałem publiczności będą wzmocnione przez platformę online, która w zeszłym roku spotkała się z ciepłym przyjęciem widzów.

Przyjazną i nowoczesną przestrzeń dla festiwalu w tradycyjnej formule zapewni Centrum Kongresowe ICE Kraków. Tu odbędą się pokazy filmów, prelekcje zaproszonych gości oraz warsztaty szkoleniowe z różnych obszarów górskiej aktywności. W tym roku na KFG powróci również kiermasz sprzętu – dzięki przestrzennym wnętrzom Centrum Kongresowego większy niż kiedykolwiek.

W programie 19. KFG nie zabraknie Międzynarodowego Konkursu Filmowego, pojawi się wiele rozmów i dyskusji literackich, swoje prelekcje będą mieli wybitni alpiniści – również ci z zagranicy. Przyznamy nagrody za największe wyczyny wspinaczkowe w minionym roku i nie tylko. Nie zabraknie również ważnego dla nas elementu szkoleniowego – pracujemy nad ciekawym zestawem warsztatów dotyczących bezpieczeństwa w górach.

Podobnie jak w zeszłym roku, większość filmów i wybrane elementy programu będą dostępne  po zakończeniu festiwalu na platformie playkrakow.com.

Kup Karnet Hybrydowy w cenie 99 zł na Ekobilet.pl!

Serdecznie zapraszamy!

UWAGA: Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany formuły festiwalu (tylko impreza online) w przypadku pojawienia się rządowych ograniczeń COVIDowych dotyczących imprez masowych.