Michał Czech, Wadim Jabłoński i Maciej Kimel

  /    /  Michał Czech, Wadim Jabłoński i Maciej Kimel

Młodzi, zdolni, ambitni i już ze sporym górskim doświadczeniem. Członkowie Grupy Młodzieżowej PZA, reprezentujący także Klub Wysokogórski Sakwa. W tym roku uczestniczyli w wyprawie Polskiego Himalaizmu Sportowego do Doliny Shimshal w Pakistanie, celem było zdobycie dziewiczych sześcio- i siedmiotysięczników.

Jabłoński, Kimel i Czech w Tatrach (fot. arch. Jabłoński, KImel, Czech)

Już w ramach aklimatyzacji weszli na niezdobyty dotąd szczyt o wysokości 6047 m, nazwany przez nich Qtang Sar. Następnie poprowadzili nową drogę Pakistańskie Disco na zachodniej ścianie dziewiczego Tridentu (6150 m). Maciek Kimel z Michałem Czechem stanęli także na wierzchołku pięciotysięcznego szczytu 216, otwierając drogę na zachodniej ścianie. Z kolei Wadim Jabłoński w zespole z Adamem Bieleckim weszli na szczyt 278.

Lodowiec Gunj-e Dur Glacier i szczyty w jego południowo-wschodnim otoczeniu. Na zdjęciu widoczna północna ściana masywu Gunj-e Sar oraz Trident (fot. Magdalena Sudacka, 2013)

Jeszcze przed wyprawą do Doliny Shimshal Michał i Maciek pojechali w Alpy, gdzie w stylu AF pokonali drogę Direttissima Gabbarou-Long (V, 7b max, 6c obl. A2, M3) na Czerwonym Filarze Brouillard.