20. Krakowski Festiwal Górski (10-11 XII 2022)

  /    /  20. Krakowski Festiwal Górski (10-11 XII 2022)

W grudniu 2022 Krakowski Festiwal Górski powróci po raz 20.! To unikalne wydarzenie łączące kulturalne, sportowe i turystyczne aspekty Gór ponownie przyciągnie do Krakowa rzesze entuzjastów górskich historii. Nadchodząca edycja odbędzie się w formule tradycyjnej z udziałem publiczności. Po festiwalu zacznie działać platforma online.

Grand Prix KFG 2021 dla „Otnovo Sum Tuk” (fot. Adam Kokot / KFG)

Wspinanie sportowe, bouldering i góry. Skialpinizm i freeride. Sport, podróże, eksploracja i kultura okołogórska. Filmy, prelekcje, warsztaty, nagrody. Słowem tradycyjne górskie podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, które będzie miało w tym roku już 20. odsłonę. Zapraszamy na KFG!

Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w tradycyjnej formule w weekend 10-11 grudnia w ICE Kraków. Równocześnie przez ponad miesiąc, od 12 grudnia do 15 stycznia 2023, dostępna będzie platforma online – playkrakow.com.

Przyjazną i nowoczesną przestrzeń dla festiwalu w tradycyjnej formule zapewni Centrum Kongresowe ICE Kraków. Tu odbędą się pokazy filmów, prelekcje zaproszonych gości oraz warsztaty szkoleniowe z różnych obszarów górskiej aktywności. Zaprosimy Was również na kiermasz sprzętu!

W programie 20. KFG nie zabraknie Międzynarodowego Konkursu Filmowego, pojawi się wiele rozmów i dyskusji literackich, swoje prelekcje będą mieli wybitni alpiniści – również ci z zagranicy. Przyznamy nagrody za największe wyczyny wspinaczkowe w minionym roku i nie tylko. Nie zabraknie również ważnego dla nas elementu szkoleniowego – pracujemy nad ciekawym zestawem warsztatów dotyczących bezpieczeństwa w górach.

Podobnie jak w zeszłym roku, większość filmów i wybrane elementy programu będą dostępne  po zakończeniu festiwalu na platformie playkrakow.com.

Serdecznie zapraszamy!