Keith Partridge

  /    /  Keith Partridge

W trakcie swojej ponad 30-letniej kariery Keith Partridge nakręcił 70 filmów, odwiedzając wszystkie kontynenty: od szczytu Everestu i bieguna południowego, przez niezbadane systemy jaskiń w Papui Nowej Gwinei, po wielkie ściany i wejścia na góry oraz klify „zaginionego świata” Wenezueli, Omanu i Grenlandii.

Keith Partridge (fot. arch. K. Partridge)

Jest laureatem międzynarodowej nagrody EMMY za zdjęcia do słynnego serialu BBC Planeta ludzi, nagrody Guild of Television Camera Professional za sfilmowanie ekspedycji badawczej w sercu Wenezueli oraz nagrody International Explorers Festival „Camera Extreme Award” za pracę przy znakomitym filmie Czekając na Joe, który z kolei został wyróżniony Nagrodą BAFTA dla Wybitnego Brytyjskiego Filmu.

W 2019 roku otrzymał od International Alliance of Mountain Film „Grand Prize” za swój wkład w kinematografię górską. Jego wielokrotnie nagradzany dokument fabularny – Bonington: Mountaineer, był wyświetlany na festiwalach i w kinach na całym świecie. Obraz Shared Vision został wyemitowany przez BBC w sierpniu 2020 roku.

Wielogatunkowe projekty Partridge’a były prezentowane w BBC, Disney+, National Geographic, Discovery, Channel 4, C5, ITV, Pathe Films i 20th Century Fox. On sam wygłaszał prelekcje na temat realizacji filmów między innymi dla Royal Television Society, HFF w Berlinie, ZeLig Documentary Film School we Włoszech, BAFTA, International Conferences oraz Royal Geographical Society.

Obecnie prowadzi zajęcia w Narodowym Centrum Szkoleniowym BBC i współpracuje – jako profesor wizytujący – z Uniwersytetami w Kumbrii i Zachodniej Szkocji. Współprowadzi również warsztaty dla filmowców przygodowych w ramach Banff Mountain Film and Book Festival w Kanadzie.