Sílvia Vidal

  /    /  Sílvia Vidal

Sílvia (rocznik 1970) pochodzi z Barcelony. Jej specjalnością są solowe projekty na odległych rejonach Indii, Alaski i Patagonii. Wspinaczką zainteresowała się dopiero na studiach, a zaledwie dwa lata później otrzymała hiszpańskiego Złotego Czekana za solowe przejście słynnej linii Pricincipado de Asturias (A4).

Sílvia podczas wyprawy do Patagonii – wiosna 2020 (fot. arch. Sílvia Vidal)

Wśród jej osiągnięć są także, między innymi: solowe przejście Sincronia Màgica na Cerro Chileno Granto w Patagonii (33 dni w ścianie, bez telefonu, radia, GPS-a), solowe hakówki na El Capitanie (Reticent Wall, Zenyatta Mondatta, Sea of Dreams, Mescalito, pierwsze wejście na Brakk Zaug (4800 m) w Karakorum, wytyczenie solo dróg Ganyips oraz Life is Lilac (A4+, 6a) na Shipton Spire (5910m), czy solowe przejście autorskiej linii Naufragi (1050 m, A4+) w masywie Kailash Parbat.

Sílvia na Sincronia Màgica – wiosna 2020 (fot. arch. Sílvia Vidal)

Po ukończeniu wiosną 2020 Sincronia Màgica – 1180-metrowa droga o trudności A3+ 6a – pisała:

Powrót z wyprawy, w której przebywałeś samotnie i bez łączności, wymaga czasu i aklimatyzacji do „cywilizacji”, aby przystosować się do zmian. Ale tym razem zmieniła się cała planeta. Świat się zmienił, a my razem z nim.