Mistrzostwa Polski w Boulderingu

  /    /  Mistrzostwa Polski w Boulderingu

Serdecznie zapraszamy na najważniejszą boulderową imprezę roku – Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbędą się podczas 10. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Będzie to jednocześnie trzecia, ostatnia edycja Pucharu Polski 2012 w boulderingu (po Tarnowie i Zakopanem).

Mistrzostwa Polski na stałe wpisały się w program krakowskiego festiwalu, stając się jednym z jego najważniejszych punktów. W tym roku zawodnicy wystartują na KFG już po raz trzeci. Poprzednie edycje odbyły się w latach 2010 i 2011 i obie pokazały, jak fajnym, sportowym widowiskiem, do tego na naprawdę wysokim poziomie, może być pucharowa rywalizacja.

Mistrzostwa Polski 2011 na 9. KFG (fot. Adam Kokot)

Co ważne, w scenariuszu Mistrzostw pojawią się dwie nowości. Po pierwsze, zawody będą miały formułę Open. Po drugie, zmieni się po części miejsce zmagań.

Po części, bo finały odbędą się zgodnie z tradycją w festiwalową niedzielę (8 grudnia) na hali głównej Uniwersytetu Ekonomicznego. Natomiast eliminacje i półfinały w sobotę (7 grudnia) po raz pierwszy rozegrane zostaną w Centrum Wspinaczkowym Avatar, które całkiem niedawno udanie debiutowało w roli gospodarza Pucharu Polski w prowadzeniu. Przypomnijmy, że w rok temu o wejście do finału boulderowcy walczyli na krakowskiej Koronie.

Dla porządku dodajmy, że w ubiegłym roku tytuły Mistrzów Polski odbierali Kinga Ociepka-Grzegulska (KS Korona Kraków) i Andrzej Mecherzyński-Wiktor (CW Reni Sport), a dwa lata wcześniej triumfowali Agata Modrzejewska (KW Toruń) i Aleksander Romanowski (KW Warszawa).

Organizatorem Mistrzostw Polski jest PZAKS Korona KrakówCW Avatar i wspinanie.pl.

Nad tym, żeby wszystko przebiegało sprawnie i poprawnie czuwać będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, Maciek Oczko.

Kto wystąpi w roli routessetera, kto w roli sędziego, kto przejmie konferansjerski mikrofon, jak będzie wyglądał szczegóły program zawodów i inne ważne informacje już wkrótce.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie PZA.

Głównym sponsorem Mistrzostw Polski jest adidas.