Wojciech Kozakiewicz

  /    /  Wojciech Kozakiewicz

Twórca filmowy i fotograf specjalizujący się w tematyce outdoorowej. Współpracował ze światową czołówką sportowców uprawiających wspinaczkę czy highlining. Reżyser i autor zdjęć do programów o sportach outdoorowych dla Canal+ i Discovery Channel.

Wojciech Kozakiewicz

Wojciech Kozakiewicz

Jego produkcje od kilku lat pojawiają się w finałach największych górskich festiwali filmowych na całym świecie – w 2016 roku jego film „Alpine Wall Tour” zdobył nagrodę Najlepszego Polskiego Filmu 14. KFG. Mieszkaniec Krakowa, od 12 lat aktywny i  zaangażowany wspinacz sportowy.

W tym roku za sprawą Wojtka Kozakiewicza powstał film „Mama”, w którym reżyser postanowił się zmierzyć z bardziej kameralnym oraz osobistym tematem. Bohaterką jego nowego filmu jest Kinga Ociepka-Grzegulska. Od kilku lat Kinga w perfekcyjny sposób łączy to, co dla wielu wydaje się nie do pogodzenia – wspinanie na najwyższym poziomie sportowym oraz wychowanie dwójki dzieci. Film o znaczącym tytule “Mama” ma nam opowiedzieć o tym fenomenie.

Spotkanie z Kingą i Wojtkiem odbędzie się podczas pokazu filmu „Mama” 1-ego grudnia o godz. 18.15 w głównej sali festiwalowej.

***

strona www: wojtekozakiewicz.com
intagram: wojtekozakiewicz
vimeo: wojtekozakiewicz
facebook: wojtekozakiewicz