Anna Kamińska

  /    /  Anna Kamińska

Jedna z najlepszych tegorocznych premier na górskim rynku wydawniczym to z pewnością książka Anny Kamińskiej, która pięknie opowiedziała o życiu naszej największej himalaistki w książce „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”.

W recenzji Beata Słama pisała między innymi:

(…) Miała taki wstydliwy uśmiech, który mówił: »Wiem, jaka jestem doskonała, ale wolę być skromna« – wspominał Wandę Rutkiewicz jej licealny kolega”. Tych kilka zdań mówi o Wandzie więcej niż książki i opowieści, opisuje całe jej skomplikowanie, jej stosunek do ludzi, a także stosunek ludzi do niej. To właśnie takie szczegóły, rzucone tu i ówdzie zdania decydują o tym, że książka Kamińskiej jest tak dobra.

Anna Kamińska (fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska)

Anna Kamińska jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”. Autorka książek: Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych (2010) oraz bestsellerowych biografii: Wandy Rutkiewicz Wanda (2017) i Simony Kossak Simona (2015). Za tę ostatnią nominowana  do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.

Spotkanie z Anną Kamińską poprowadzi Ilona Łęcka – 1 grudnia, godz. 18.00, sala nr 9