Waldemar Czad, Wojciech Szatkowski i Roman Szubrycht

  /    /  Waldemar Czad, Wojciech Szatkowski i Roman Szubrycht

15. KFG będzie świetnym miejscem do zaprezentowania nowości wydawniczej, czyli „POLSKIE GÓRY NA NARTACH Przewodnik skiturowy”. Można śmiało ogłosić, że to pr przewodnik jakiego dotąd nie było. Znajdziecie w nim m.in. pierwsze tak dokładne przedstawienie narciarskich tras w Bieszczadach Zachodnich i Wysokich oraz w Beskidzie Niskim. O książce opowie trójka autorów.

Wojciech Szatkowski – narciarz wysokogórski od ponad 35 lat, przewodnik tatrzański III klasy, pracownik Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, historyk, organizator zawodów im. Józefa Oppenheima w skialpinizmie oraz zawodów w biegach górskich. Dokonał w Tatrach ponad 500 różnych zjazdów, jednak za ulubioną miejscówkę uważa Bieszczady i okolice Cisnej. Autor trzech przewodników skiturowych po Tatrach i wielu książek o historii narciarstwa. Pomysłodawca projektu Polskie góry na nartach.

Waldemar Czado – nauczyciel, ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Każdą wolną chwilę spędza w górach, by wędrować, fotografować, biegać. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim wszedł na nartach „gdzie się tylko dało”. Wielokrotnie z sukcesami brał udział w zawodach w narciarstwie wysokogórskim. Uczestnik wielu przejść skiturowych w Alpach i Karpatach Wschodnich. Za namową przyjaciół udostępnił swoje zdjęcia publiczności. Jest współautorem albumów i zdjęć do przewodników m.in. Czarnohora, Atlas Gór Polskich, Panoramy Gór Polski.

Roman Szubrycht – Ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR, przewodnik beskidzki, przodownik GOT, znakarz szlaków górskich. Całe dorosłe życie realizuje swoje turystyczne zainteresowania. Miłośnik górskiej włóczęgi i fotografii dokumentalnej. Specjalista od historii i topografii Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

***

POLSKIE GÓRY NA NARTACH Przewodnik skiturowy

Wojciech Szatkowski, Waldemar Czado, Roman Szubrycht

Przewodnik skiturowy po polskich górach, jakiego dotąd nie było:

  • Pierwsze tak dokładne przedstawienie narciarskich tras w Bieszczadach Zachodnich i Wysokich oraz w Beskidzie Niskim
  • Bieszczadzkie połoniny, Tarnica, Smerek, ale i mniej znane szczyty: Chryszczata, Wołosań, Osina, Matragona, Stryb i wiele innych
  • Urozmaicone trasy reglowe Tatr Zachodnich
  • Esencja skituringu, czyli wyprawy szczytowe i graniowe na Wołowiec, Jarząbczy Wierch, Starorobociański Wierch, Błyszcz, Kończysty Wierch, Ciemniak, Kopę Kondracką i wiele innych
  • Bogata szata graficzna: ilustracje, rozkładówki zdjęciowe, panoramy, mapy
  • Szczegółowe informacje dotyczące logistyki i bezpieczeństwa na poszczególnych szlakach
  • Ciekawostki krajoznawcze, historyczne, kulturoznawcze i mini-opowiadanka urozmaicające treść
  • Najobszerniejszy polski przewodnik outdoorowy: 616 stron

Spotkanie z autorami odbędzie się 2-ego grudnia o godz. 16.20 w sali nr 8.