Mistrzostwa Polski w Boulderingu

  /    /  Mistrzostwa Polski w Boulderingu

Na początku, przez kilka lat sportowych emocji na Krakowskim Festiwalu Górskim dostarczały „skoki do chwytów”, rok temu mieliśmy już imprezę w randze Pucharu Polski, dokładnie finał PP w Boulderingu. Tym razem zgodnie z obietnicą (tym bardziej, że ubiegłoroczne zawody boulderowe na 7. KFG okazały się strzałem w dziesiątkę) idziemy krok dalej i organizujemy Mistrzostwa Polski w Boulderingu.  

Wśród faworytów zobaczymy między innymi liderów tegorocznego Pucharu Polski, zwycięzców dwóch tegorocznych edycji w Tarnowie i Zakopanem – Kingę Ociepkę (The North Face, KS Korona) i Tomka Oleksego (MKS Tarnovia, POLDIM, AZOTY Tarnów, Bergson). Natomiast tytułów Mistrza Polski 2009 bronić będą Agata Wiśniewska (GATO, KW Toruń, Boreal) i Piotrek Bunsch (MKS Tarnovia, Ternua).  

Nad całością czuwać będzie dyrektor zawodów Maciek Oczko (KS Korona, wspinanie.pl), a nad przystawkami pracować będą: Łukasz DudekPaweł Wojtas i Tomek Dźwigoń.

Zawody tradycyjnie potrwają dwa dni. Na eliminacje zapraszamy 4 grudnia w sobotę do boulderowni Klubu Sportowego Korona Kraków (ul. Kalwaryjska 9/15). Natomiast finałową odsłonę, 5 grudnia w niedzielę, będzie można oglądać już na Sali Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego (ul. Rakowicka 27). Początek finałów o godz. 14. Dekoracja zwycięzców rozpocznie się o godz. 18.

Organizatorzy i sponsorzy Mistrzostw Polski w Boulderingu 8. KFG
Organizatorzy i sponsorzy Mistrzostw Polski w Boulderingu 8. KFG