Program studia live KFG+ (12-13 grudnia)

  /  18. Krakowski Festiwal Górski   /  Program studia live KFG+ (12-13 grudnia)
18. Krakowski Festiwal Górski online!

Program studia live KFG+ (12-13 grudnia)

Już od jutra (5 grudnia) na platformie playkrakow.com aktywujemy dostęp do większość filmów festiwalowych. Natomiast w kolejny weekend (12-13 grudnia) planujemy punkt kulminacyjny festiwalu – wydarzenia transmitowane na żywo ze studia w Krakowie. Oto program na dwa dni pełne górskich atrakcji. W tym roku KFG reżyserujecie Wy sami!

Sobota, 12 grudnia

W sobotę transmisja z naszego studia festiwalowego rozpocznie się o godzinie 12.00. Wywiady i prelekcje przeplatane będą swobodnymi rozmowami w studio oraz zapowiedziami filmów, rozmów i warsztatów, które będą do Waszej dyspozycji w każdej chwili, od 5 do 31 grudnia. Tego dnia spotkamy się m.in. z Barbarą Zangerl, Jacopo Larcherem, Antoinem Le Menestrelem, Edu Marinem, Januszem Majerem, Olą Taistrą, Łukaszem Dudkiem, Alexem Megosem oraz Stevem Swensonem. Wieczorem wręczymy również nagrodę Kraków Mountain Award 2020.

Oto szczegółowy plan dnia:

Niedziela, 13 grudnia

Niedzielną transmisję rozpoczniemy już o godzinie 10.00. Będą na Was czekać kolejne atrakcje i spotkania z wyjątkowymi ludźmi: Stephanem Siegristem, Rogerem Schaelim, Filipem Babiczem, Benjaminem Billetem, twórcami i bohaterami filmu Godspeed. Los Polacos czy Andrzejem Bargielem. Wieczór i całość tej części festiwalu zakończymy uroczystą galą wręczenia nagród w konkursach filmowych.

Oto szczegółowy plan na niedzielę:

Kultura i warsztaty

Góry to nie tylko sport i wyczyny, to również kultura wyrastająca na gruncie naszej pasji. W festiwalowy weekend nie może więc zabraknąć spotkań z autorami książek górskich i filmowcami – w festiwalowy weekend porozmawiamy m.in. z: Beatą Sabałą-Zielińską, Piotrem Trybalskim, Bernadette McDonald i Elizą Kubarską.

Warsztaty od zawsze stanowiły ważny element KFG i tak będzie również w tym roku. Przygotowaliśmy dla Was zestaw warsztatów i tematycznych prezentacji, spotkań z instruktorami PZA, specjalistami od wspinaczki, alpinizmu, rowerów górskich czy skitouringu. Wspólnym mianownikiem wielu wykładów będzie już tradycyjnie “bezpieczeństwo w górach i skałach”, a głównym patronem tego cyklu jest PZU.

Jak widzicie warsztatów nie ma jednak w weekendowym rozkładzie jazdy. To dlatego, że będą dostępne na dodatkowej platformie konferencyjnej: dla posiadaczy karnetów oraz – za symboliczną opłatą – dla osób, które zdecydują się zapisać tylko na warsztaty.

Nagroda Kraków Mountain Award i konkursy filmowe

W tym roku przyznamy tylko jedną nagrodę – Kraków Mountain Award. Imię i nazwisko laureatki/laureata pozostanie tajemnicą do ostatniej chwili! Nagrodę wręczymy w sobotę o godzinie 19.55. Fundatorem jest PZU, główny sponsor festiwalu.

Podczas festiwalu pokażemy także blisko 50 filmów (w tym premiery) – wszystkie w ramach dwóch konkursów, polskiego i międzynarodowego. Gala wręczenia nagród dla zwycięskich filmów KFG 2020 odbędzie się w niedzielę o godzinie 17.40 i będzie ostatnim punktem programu na żywo.

Po 18.00 jesteście wolni. Dzięki platformie playkrakow.com sami zdecydujecie, kiedy zakończyć swój festiwalowy weekend.

***

Pierwsze filmy i materiały festiwalowe ukażą się na platformie playkrakow.com 5 grudnia. Kolejne pozycje będą dodawane sukcesywnie. Dużą część materiałów dodamy dopiero po weekendzie ze studiem live (12-13 grudnia), by nie zdradzać przedwcześnie niektórych atrakcji. Znajdziecie wśród nich również materiały nagrane podczas weekendu. Platforma KFG+ będzie dostępna do 31 grudnia. A to wszystko w cenie 59 zł.

Bądźcie z nami!