16. Krakowski Festiwal Górski (28 XI – 2 XII 2018)

  /    /  16. Krakowski Festiwal Górski (28 XI – 2 XII 2018)

W dniach 28 listopada – 2 grudnia 2018 roku odbędzie się Krakowski Festiwal Górski. Przed nami 16. edycja tej unikatowej imprezy. W ciągu pięciu dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, pokazy filmowe i multimedialne, prelekcje, dyskusje, zawody sportowe, interaktywne warsztaty oraz wykłady etc. Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić.

Grand Prix KFG 2017 (fot. Adam Kokot/KFG)

W tym roku festiwal zacznie się wcześniej – już w środę 28 listopada zaprosimy widzów do kina Kijów, gdzie odbędzie się projekcja jednego z najbardziej wyczekiwanego obrazu tego sezonu (szczegóły wkrótce!). W czwartek czeka na miłośników kina górskiego kolejna gratka.

Od piątku – już w gościnnych salach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych, a także znamienite grono górskich biegaczy. Obecność gości tego formatu zapewni ogromne zainteresowanie festiwalowymi wydarzeniami nie tylko wśród miłośników gór ale również mediów.

Gościnny gmach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie czeka na Was również podczas 16. edycji KFG, która odbędzie się w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 (fot. Adam Kokot / KFG)

Na festiwalowym ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli również śledzić zacięty wyścig w konkursie filmu międzynarodowego o Grand Prix KFG 2018.

Festiwal Krakowski to również wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu, gorące dyskusje o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach. W tym roku również będzie można uczestniczyć w interaktywnych kursach lawinowych oraz panelach dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się po górach. Bardzo istotnym, cieszącym się popularnością wśród naszych gości, elementem 16. KFG będą również targi sprzętu i odzieży outdoorowe.

Serdecznie zapraszamy!